Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingstrening


Maria

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!!

Nå nærmer førsta valpeshow seg for meg.

Lurer egentlig bare på om noen har tips til utstillingstrening. Burde jeg bruke klikker, og klikke når jeg synes Chessea løper fint ved siden av meg? Burde jeg bruke godbiter, eller ikke? Hvor lønner det seg å trene? (Går på ringtrening hos Kristine Mali, men sånn hjemme.)

Dette høres kanskje ut som et rart innlegg, men jeg gruer meg utrolig.. hehe. Vil bare ha noen tips til hvordan jeg kan trene inn den rette "standen", fin trav osv.

Skrevet

Jeg synes det er veldig effektivt å bruke klikkeren, hvis du greier å holde styr på den. Da får du sagt fra på en klar måte akkurat når hun gjør rett. Ellers er det jo bare å trene i vei. Det kan være greit å bruke utstillingsline når du trener utstillingstrening, sånn at hun forbinder den med det og skjønner hva hun skal gjøre. Og ikke tren noen annen form for trening med det båndet på. Belønn henne aldri for å f.eks. sitte eller ligge i det båndet. Godbiter og leke er flott :thumbs: Trene kan du gjør hvor som helst, så lenge det er plass til å løpe. Dette hjalp kanskje ikke så mye men.. Jaja.. Lykke til i alle fall, det går helt sikkert fint :)

Skrevet
Jeg synes det er veldig effektivt å bruke klikkeren' date=' hvis du greier å holde styr på den. Da får du sagt fra på en klar måte akkurat når hun gjør rett. Ellers er det jo bare å trene i vei. Det kan være greit å bruke utstillingsline når du trener utstillingstrening, sånn at hun forbinder den med det og skjønner hva hun skal gjøre. Og ikke tren noen annen form for trening med det båndet på. Belønn henne aldri for å f.eks. sitte eller ligge i det båndet. Godbiter og leke er flott :thumbs: Trene kan du gjør hvor som helst, så lenge det er plass til å løpe. Dette hjalp kanskje ikke så mye men.. Jaja.. Lykke til i alle fall, det går helt sikkert fint :D[/quote']

Takk for svar.. :) Får begynne å trene snart.. :-o Hehe. Bare 1 uke igjen nå!

Skrevet

Jeg pleier å holde klikkeren i samme hånd som jeg holder båndet dermed blir det ikke kluss mellom godbiter og klikkeren :thumbs:

Skrevet

Bord-trening. Få gjerne folk hunden ikke kjenner til å ta og føle på. Kikke

på tenner og oppføre seg som en dommer kommer til å gjøre. Vi var på en

valpe-utstilling før det ble klart at øret til Alex aldri kom opp. Det eneste

som mangla en del på var bordet... Han ville leke med dommeren...

Skrevet

Jeg klikker for hver minste lille ting jeg gjerne vil se i utstillingringen. Om hun løfter hodet ekstra høyt når vi løper, står bra, løper uten å være for løs osv.

Click to win er en kjempebra bok når det gjelder klikkertrening i utstillingsringen!

Skrevet
Bord-trening. Få gjerne folk hunden ikke kjenner til å ta og føle på. Kikke

på tenner og oppføre seg som en dommer kommer til å gjøre. Vi var på en

valpe-utstilling før det ble klart at øret til Alex aldri kom opp. Det eneste

som mangla en del på var bordet... Han ville leke med dommeren...

Min rase står ikke på bord.. For store til det.. :thumbs: Men takk allikevel.

Takk til dere andre også!! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...