Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skal kjøpe meg tørketrommel, for å få bukt på alle hundehårene som sitter fast i klærne etter klesvask.. Skal ikke ha noen dyr maskin, maks 4500kr, og den må være av typen kondens. Så, har noen tips til hvordan jeg bør kjøpe? Har det noe å si om vannbeholder er oppe eller i bunn? Hvor bør filteret være? Hvordan program bør maskinen ha, for å fjærne mest mulig hundehår? Det er kun pga hundehårene jeg kjøper tørketrommel, så jeg blir nok veldig skuffet om jeg kjøper meg en maskin som viser seg å ikke ta hundehårene i det hele tatt:p

Skrevet

Vet ikke om det finnes tørketromler med eget program for å ta hår? :P Vi har hatt en eldgammel og en ny nå, som tar masse hår.

Men et praktisk program vi har på tørketrommelen vår er kaldluft og ullprogram. Så man kan bruke det på tørre ting for å "fluffe" det opp eller få ut litt hår :)

Vannbeholder på toppen har jeg ikke vært borti, men blir fort litt søl så synes det er praktisk at den er på bunn. Mange har mulighet for å koble på en slange også, som går rett til sluket, så man slipper å tømme den.

  • Like 1
Skrevet

Vi kjøpte en Whirlpool kondenstørketrommel til 4000 i vinter. Bortsett fra at den bråker litt, så ELSKER jeg den. Pledd, sengetøy og klær blir nesten fritt for sorte staffe-hår!!!! Den tar 7 kg og jeg husker ikke koden på maskina. Masse ulike programmer, ull/silke-program og kaldluft for å "bare fjerne hår" ;-)

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for svar :)

Jo, faktisk, en del maskiner har vannbeholderen oppe i maskina :P Men skal prøve å finne en med avløp :)

Er drittlei hårete klær og sengtøy til enhver tid :P

Skrevet

Vi kjøpte nylig kombi-maskin fra LG, og syns tørketrommelen på den tar myyyye hår! Men hjelper det enda mer å bruke kaldluft? Det har jo jeg på min også, må prøves! :)

Skrevet

Jeg tror min er litt over din prisklasse, ikke husker jeg hva den heter heller. MEN, jeg tror egentlig alle tørketromler vil ha en meget positiv effekt på mengde pels i klærne. :) Jeg har vannbeholder på toppen, noe som på ingen måte er et problem. Den er jo tett, bortsett fra et lite hull å helle vannet ut av. :)

Skrevet

Har vannbeholder oppe på min, samt slange man kan koble til avløpet. Null stress at den er oppe, lett å dra ut og tømme uten å søle.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har en billig tørketrommel med kondensdings oppe, Tømmer både vannbeholder og filteret etter hver klesvask jeg hiver inni :) Funker gull, Mopser røyter MYE, men tørketrommelen fjerner ALL pels :D JEg ELSKER tørketrommelen min :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg har kondenstrommel og to utrolig røytete katter...den ene med hååååpløs hvit lang pels.... trommelen min fjerner en del kattehår som stammer fra korthårskatta, den pelsen finner jeg i lofilteret...men fra langhårskatta bare floker hårene seg til små pelsballer fast i klærne, som jeg må plukke bort etterpå :-) Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Jeg har kondenstrommel og to utrolig røytete katter...den ene med hååååpløs hvit lang pels.... trommelen min fjerner en del kattehår som stammer fra korthårskatta, den pelsen finner jeg i lofilteret...men fra langhårskatta bare floker hårene seg til små pelsballer fast i klærne, som jeg må plukke bort etterpå :-) Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Tja, men det funker det også :P

Bikja mi røyter all underulla si, som blir veldig "elektrisk" (hvis du slipper et hundehår som du trur blir å havne på gulvet, fyker det likevel vannrett og rett på genseren din istedet). Så det er umulig å få fjernet hårene uten klesrulle. Så nå håper jeg at tørketrommelen skal gjøre min hverdag enklere :P

Skrevet

Tja, men det funker det også :P

Bikja mi røyter all underulla si, som blir veldig "elektrisk" (hvis du slipper et hundehår som du trur blir å havne på gulvet, fyker det likevel vannrett og rett på genseren din istedet). Så det er umulig å få fjernet hårene uten klesrulle. Så nå håper jeg at tørketrommelen skal gjøre min hverdag enklere :P

Fra en tollereier til en annen - tørketrommel er gull!! Jeg fatter ikke at vi har hatt hund i så mange år og først NÅ har trommel. Jeg elsker den. Den står nesten høyere på lista enn oppvaskmaskinen. :wub: Endelig går det an å tørke seg med håndklær uten å være pelskledt etterpå. :lol:

  • Like 2
Skrevet

Uansett hvilken trommel du kjøper, kjøp et par tørketrommelballer! De dunker løs alvorlig mye pels, og jeg merker forbedring på tørketiden — spesielt på sengetøy og håndklær :)

Skrevet

Fra en tollereier til en annen - tørketrommel er gull! Jeg fatter ikke at vi har hatt hund i så mange år og først NÅ har trommel. Jeg elsker den. Den står nesten høyere på lista enn oppvaskmaskinen. :wub: Endelig går det an å tørke seg med håndklær uten å være pelskledt etterpå. :lol:

Ahh så deilig at det ikke bare er meg, absolutt alt av tøy i denne leiligheten er full av hår - blir gaal :P

Uansett hvilken trommel du kjøper, kjøp et par tørketrommelballer! De dunker løs alvorlig mye pels, og jeg merker forbedring på tørketiden — spesielt på sengetøy og håndklær :)

Tørketrommelballer skal jeg huske! ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har selv Bosch (kondens) etter jeg var inne på en side som heter Best i test Guiden. Der ser du hvilken tørketrommel som er best og kan bestille via dem :)

Jeg må si at etter jeg skulle ikke klare meg uten tørketrommel, det er hunde- og kattehår på ALT, og da mener jeg virkelig ALT!! Tørketrommelen tar jo ikke bort absolutt alt på klærne, men veeeldig mye forsvinner :ahappy:

Jeg var inne og kikket om de har samme tørketrommel enda. Med kampanjekoden så får du den til 4 790 kr (du skrev jo 4 500, men får man den beste så kan det være verd å legge på de ekstra kronene)

  • Like 1
Skrevet

Uansett hvilken trommel du kjøper, kjøp et par tørketrommelballer! De dunker løs alvorlig mye pels, og jeg merker forbedring på tørketiden — spesielt på sengetøy og håndklær :)

Hva er tørketrommelballer og hvor får man tak i de? :D

Skrevet

Hva er tørketrommelballer og hvor får man tak i de? :D

Finnes ulike varianter, men jeg har sett dem på Clas Ohlson, Jysk, Enklere Liv som nevnt over, og flere andre steder. I tillegg finner du masse på nett, for eksempel på Etsy. De jeg har nå ser ut som tennisballer, men har ikke sprett. Har tenkt å kjøpe meg noen av skikkelig kompakt tovet saueull fra Etsy etterhvert :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
    • Jeg var medlem for lenge siden med ett annet brukernavn. Er det veldig stille her nå? Hvor er det blitt av de andre brukerne? Synd det. 
    • Når er det for varmt å ha hund ventende i bilen? Nå er det 10 grader ute på det varmeste her jeg bor. Hvis det hadde vært 15 grader så hadde det vært helt uaktuelt. Det blir kun lufting fem cm øverst i alle vinduer. Prøver å parkere i skyggen men redd det plutselig ikke blir skygge mere. Har en hund med normal kort pels og ikke tykk huskey pels.
    • Det er det vi sliter med også. Han sover nå på natten fra 23-06:30 og så sover han litt av og på i valpebingen mens vi er på jobb 07:45-12 og så fra 13-15. fra vi kommer hjem fra jobb til kveldsmat i 20:30 tiden klarer han ikke å slappe av. Vi har prøvd det meste, bur, binge, eget rom. Teppe over buret, musikk. Slite han ut på tur eller med søk og apport. Både mer og mindre aktivitet. Men ingen ting fungerer. men ellers lik i oppførsel som før. Selv om han nå sover mer på natten
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...