Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Vi skal på gjeterhundkurs i varmeste juli, noe som ofte kan bli veldig grådig varmt for hunden da det er lange dager med godt arbeid. Vi ønsker i den sammenheng gjerne å prøve et kjøledekken for å se om hunden har noe effekt av det i de typer situasjoner og om det er noe vi burde invistere i til fremtidig bruk.

Andre tiltak som skygge, vann og spyling av buk, hode osv vil selvsagt bli gjort under pausene. Hundene ligger på forskjellige steder rundt om på jordet etterhvert som øktene går, alt etter hva som skal jobbes med og hvilke hunder som gjør hva, dette gjør bur osv veldig vanskelig.

Hunden er av rasen boder collie, litt stor hannhund på 55-60cm i rygglengde. Vi bor i Stokke, Vestfold, men skal kjøre Horten-Moss-Askim med mulighet for avstikkere.

Hør gjerne fra deg om du har et dekken i strl 50 og oppover du kunne tenke deg å låne bort i denne perioden! :)

(Lurer på om denne skulle ligget i 'Hjelp et forummedlem', men fant ikke underforumet på telefonen)

Skrevet

Synd det er akkurat den uken, skal selv bort den helgen og trenger kjøledekkenet, men har en i str 55 hvis du vil prøve før;) (bor like ved Moss, ofte i Askim)

Skrevet

Synd det er akkurat den uken, skal selv bort den helgen og trenger kjøledekkenet, men har en i str 55 hvis du vil prøve før;) (bor like ved Moss, ofte i Askim)

Takk for tilbudet, men vi skal dessverre ikke over den veien før kurset :(
  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Jeg kjøpte kjøledekken str 55 på Hooks til 279,- Greit alternativ om du ikke finner noe å låne :)

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...