Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjæresten skal kjøpe seg ny laptop, og jeg tenkte jeg skulle høre om noen har noen tips og anbefalinger? Den skal ikke brukes til kompliserte greier - vanlig officepakke og surfing, streaming (netflix) og spotify er det hele. Så lav pris som mulig selvsagt, men samtidig en OK pc til det bruket ... Tips?

Skrevet

Jeg har ganske god erfaring med Lenovo. Fikk en Lenovo-pc da jeg var 13 eller 14, og en dyyyyr HP-pc av skolen da jeg begynte på vgs. Den som lever enda er Lenovo-pc'n :P HP'n ble fort kaputt pga alle de tunge programmene vi måtte kjøre på media, de samme programmene installerte jeg på lenovoen og den går og går enda. Bruker den aldri etter at jeg kjøpte meg mac riktignok, men det er kanskje et litt drøyt kjøp om man kun skal bruke den til skriveprogram og nett liksom, selv om jeg ikke kunne vært mer fornøyd med epleproduktet mitt :wub:

Hvilke som er bra innenfor de forskjellige merkene vet jeg ikke da. Vet bare at den lenovoen min funker fjell og at HP'n døde eter halvannet år, selv etter et par reperasjoner hos IT.

Skrevet

Hva er du misfornøyd med @Aya? Ble litt nysgjerrig, har HP selv. :)

Det har bare generelt vært mye galt med våre HP'er, men ikke det samme på alle - så det er sikkert ikke en merkesvakhet. Men mange småting på begge pc'ene, selv om de er relativt nye og lite og forsiktig brukt. Alt fra vifter som ryker etter kort tid til mye hangups på selve pc'en, nok til å gå litt lei rett og slett.

Pristak? :)

Han ville ikke over 5000, helst et godt stykke under, men samtidig - en god nok pc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hunden gå på varm asfalt før den skal bade? Usikker om jeg skal ta de med fordi redd for potene, Tar hånda mot asfalt og føles ikke varm, Men hvor varmt er det før deres hund ikke går på asfalt?
    • Hvilke langhårete hunder krever minst pelsstell? Og mest pelsstell? Kun for kjekt å vite.
    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...