Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjæresten skal kjøpe seg ny laptop, og jeg tenkte jeg skulle høre om noen har noen tips og anbefalinger? Den skal ikke brukes til kompliserte greier - vanlig officepakke og surfing, streaming (netflix) og spotify er det hele. Så lav pris som mulig selvsagt, men samtidig en OK pc til det bruket ... Tips?

Skrevet

Jeg har ganske god erfaring med Lenovo. Fikk en Lenovo-pc da jeg var 13 eller 14, og en dyyyyr HP-pc av skolen da jeg begynte på vgs. Den som lever enda er Lenovo-pc'n :P HP'n ble fort kaputt pga alle de tunge programmene vi måtte kjøre på media, de samme programmene installerte jeg på lenovoen og den går og går enda. Bruker den aldri etter at jeg kjøpte meg mac riktignok, men det er kanskje et litt drøyt kjøp om man kun skal bruke den til skriveprogram og nett liksom, selv om jeg ikke kunne vært mer fornøyd med epleproduktet mitt :wub:

Hvilke som er bra innenfor de forskjellige merkene vet jeg ikke da. Vet bare at den lenovoen min funker fjell og at HP'n døde eter halvannet år, selv etter et par reperasjoner hos IT.

Skrevet

Hva er du misfornøyd med @Aya? Ble litt nysgjerrig, har HP selv. :)

Det har bare generelt vært mye galt med våre HP'er, men ikke det samme på alle - så det er sikkert ikke en merkesvakhet. Men mange småting på begge pc'ene, selv om de er relativt nye og lite og forsiktig brukt. Alt fra vifter som ryker etter kort tid til mye hangups på selve pc'en, nok til å gå litt lei rett og slett.

Pristak? :)

Han ville ikke over 5000, helst et godt stykke under, men samtidig - en god nok pc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...