Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjæresten skal kjøpe seg ny laptop, og jeg tenkte jeg skulle høre om noen har noen tips og anbefalinger? Den skal ikke brukes til kompliserte greier - vanlig officepakke og surfing, streaming (netflix) og spotify er det hele. Så lav pris som mulig selvsagt, men samtidig en OK pc til det bruket ... Tips?

Skrevet

Jeg har ganske god erfaring med Lenovo. Fikk en Lenovo-pc da jeg var 13 eller 14, og en dyyyyr HP-pc av skolen da jeg begynte på vgs. Den som lever enda er Lenovo-pc'n :P HP'n ble fort kaputt pga alle de tunge programmene vi måtte kjøre på media, de samme programmene installerte jeg på lenovoen og den går og går enda. Bruker den aldri etter at jeg kjøpte meg mac riktignok, men det er kanskje et litt drøyt kjøp om man kun skal bruke den til skriveprogram og nett liksom, selv om jeg ikke kunne vært mer fornøyd med epleproduktet mitt :wub:

Hvilke som er bra innenfor de forskjellige merkene vet jeg ikke da. Vet bare at den lenovoen min funker fjell og at HP'n døde eter halvannet år, selv etter et par reperasjoner hos IT.

Skrevet

Hva er du misfornøyd med @Aya? Ble litt nysgjerrig, har HP selv. :)

Det har bare generelt vært mye galt med våre HP'er, men ikke det samme på alle - så det er sikkert ikke en merkesvakhet. Men mange småting på begge pc'ene, selv om de er relativt nye og lite og forsiktig brukt. Alt fra vifter som ryker etter kort tid til mye hangups på selve pc'en, nok til å gå litt lei rett og slett.

Pristak? :)

Han ville ikke over 5000, helst et godt stykke under, men samtidig - en god nok pc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...