Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en unghund som i utgangs punktet er helt vill etter vann når vi er på tur og vi nærmer oss vann stikker hun ned til vann kanten og venter på meg der. Hun svømmer og stuper og er helt vill i vannet. Men problemet er når jeg eller samboer er ute i vannet da trekker hun seg langt bort fra vannet og nekter å komme i nærheten av vannet. Hvordan skal man gå frem her egentlig? Har hatt et par uheldige episoder der andre har kommet svømmende mot oss i vannet og kjeftet på oss fordi at jeg lar hunden min bade i marka vann. Fordi at jeg bryter båndtvangen når jeg lar hunden bade uten bånd. De episodene har skremt hunden min kan jo være det muligens som fører til at hun nekter å bade når vi er i vannet. Hvordan trygge henne igjen?

Skrevet

Når jeg står er det ikke noe problem og lokker med leker og godbiter men det er når jeg selv legger meg på svøm at hun stikker opp fra vannet og ser livredd ut. Roper på henne og svømmer med eldstemann men hun kommer ikke trekker seg langt borte. Har svømt med eldstemann på 9 år og hun svømmer fint i rundt uten å være i nærheten av meg:) I fjor sommer var også yngstemann ut i og svømte med oss men det er nå når hun er 1 år at hun ikke vil hun nekter rett og slett

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...