Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ingen som har vært der i helgen?

Akkurat komt meg hjem etter en helt strålende helg. :D

Lørdag

Cajsa, BIR valp, uplassert i gruppen.

Santos BIM

Også gullet mitt Sasha, som ikke er stillt på overkant av 1år, går hen å blir BIR med cert. :D Og ikke nok med det, hun blir BIG3. :bananas: :bananas: Himmel for en lykke. :D

Valpekjøper med sin 2åring, tok også sitt første cert. :D Så det var virkelig dagen hvor vi tok med oss alt. Hehe. :D

Søndag

Cajsa BIR valp, heller ingen gruppe plassering.

Sasha fikk denne dagen blått :icon_confused: Hun har visst for trang bak.

Idag var det Santos sin tur og bli BIR. :frantics: Og han tok den ENDA litt lenger og ble BIG2 :bananas::frantics:

For en helt super helg. :D Har kost oss ihjel. :D

  • Like 6
Skrevet

Gratulerer så masse med fantastiske reslutater !!! :):D

Vi var der på søndagen!

Jatzy Exellent med CK ! :blissysmile:

Kritikk:

Feminin medium size and prop. Good bone. Correct head.
Could be more paralell in rear when standing and moving.
Good coat, heavy/hard(?) on the move.

10269064_10152409904330091_4191333706510

Yoshi BIR og BIG 3 valp!! :hyper::hyper:

Kritikk:

Correct type. Good Size and proptions. Exellent head and outline for the breed. Still a bit soft all over. Very elegant. Nice temp. Very promising.

10419476_10152409898445091_8498933837530

Begge for for dommer Barak Lifac, Yochai.

Står mer om det i tråden til hundene, det er link i signaturen forresten :sleep: .

  • Like 4
Skrevet

BIR valp og BIG4 valp på Cruella
BIR og CERT på Mio

Var der kun på lørdag, var helt kake søndag etter en lang dag i varmen, regnet og tordenet :)

  • Like 5
Skrevet

Vi har hatt en finfin helg!
Saga ble BIR BIG og BIS 4 på lørdag
Lotta 3 btk med res cert

Saga BIR BIG og BIS3 på søndag
Lotta BIR med Cert og championat og BIG3 på søndag :D

:banana: Fiiiine helga!

10390304_10152406656506391_1667982509845

  • Like 3
Skrevet

Hehe den hilste jeg på :P

Skjønne gullet som plutselig tuslet bort til meg. :P

Måtte jeg jo tafse litt på den, hehe. :D Fine voven :D

10299154_10152076306547352_2530724534824

Santos BIG2 søndag :D

  • Like 3
Skrevet

Jeg stilte to fra eget oppdrett, klassevinner og ck på lørdag og 2.btk med res cert søndag, samt cert og BIM på Hannhunden søndag :)

Jeg jobbet der oppe også, rigget ringene fredagen og jobbet i premieboden lørdagen :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Louie fikk ecxellent pga han er jo naken , fellt all pelsen hehe. Oscar fikk CK CERT og BIM...jeg er så happy :)

  • Like 1
Skrevet

wither small oudnd? :P

and rear angulation

Rear har jeg skjønt, det var den der wither small - saken. Det står Topline needs a wither small - et eller annet.

Det gjelder toplinja. Hun er 8 mnd og pr tiden høyere bak enn foran.

Skriveren forsvant før jeg fikk spurt henne.

Skrevet

10390304_10152406656506391_1667982509845

Den Collien var helt rå! Ikke ofte en ser slike bevegelser :) Hadde lett fortjent å bli BIS :)

Ani ble BIR på lørdag, men ikke lett i gruppa når engelskmann syntes dvergpinscherene hadde for dårlig hackney :P

På søndag gitt det dritt ;)

Men som ansvarlig for premieteltet i den store ringen følte jeg det gikk veldig bra og er godt fornøyd med arrangementet :)

Skrevet

Men som ansvarlig for premieteltet i den store ringen følte jeg det gikk veldig bra og er godt fornøyd med arrangementet :)

Jepp det skal dere være. :D

Vi som var der var strålende fornøyd vi også. :)

Masse god mat i kiosken også, som var kjempepluss når man satt der fra 8 til 17. :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...