Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ingen som har vært der i helgen?

Akkurat komt meg hjem etter en helt strålende helg. :D

Lørdag

Cajsa, BIR valp, uplassert i gruppen.

Santos BIM

Også gullet mitt Sasha, som ikke er stillt på overkant av 1år, går hen å blir BIR med cert. :D Og ikke nok med det, hun blir BIG3. :bananas: :bananas: Himmel for en lykke. :D

Valpekjøper med sin 2åring, tok også sitt første cert. :D Så det var virkelig dagen hvor vi tok med oss alt. Hehe. :D

Søndag

Cajsa BIR valp, heller ingen gruppe plassering.

Sasha fikk denne dagen blått :icon_confused: Hun har visst for trang bak.

Idag var det Santos sin tur og bli BIR. :frantics: Og han tok den ENDA litt lenger og ble BIG2 :bananas::frantics:

For en helt super helg. :D Har kost oss ihjel. :D

  • Like 6
Skrevet

Gratulerer så masse med fantastiske reslutater !!! :):D

Vi var der på søndagen!

Jatzy Exellent med CK ! :blissysmile:

Kritikk:

Feminin medium size and prop. Good bone. Correct head.
Could be more paralell in rear when standing and moving.
Good coat, heavy/hard(?) on the move.

10269064_10152409904330091_4191333706510

Yoshi BIR og BIG 3 valp!! :hyper::hyper:

Kritikk:

Correct type. Good Size and proptions. Exellent head and outline for the breed. Still a bit soft all over. Very elegant. Nice temp. Very promising.

10419476_10152409898445091_8498933837530

Begge for for dommer Barak Lifac, Yochai.

Står mer om det i tråden til hundene, det er link i signaturen forresten :sleep: .

  • Like 4
Skrevet

BIR valp og BIG4 valp på Cruella
BIR og CERT på Mio

Var der kun på lørdag, var helt kake søndag etter en lang dag i varmen, regnet og tordenet :)

  • Like 5
Skrevet

Vi har hatt en finfin helg!
Saga ble BIR BIG og BIS 4 på lørdag
Lotta 3 btk med res cert

Saga BIR BIG og BIS3 på søndag
Lotta BIR med Cert og championat og BIG3 på søndag :D

:banana: Fiiiine helga!

10390304_10152406656506391_1667982509845

  • Like 3
Skrevet

Hehe den hilste jeg på :P

Skjønne gullet som plutselig tuslet bort til meg. :P

Måtte jeg jo tafse litt på den, hehe. :D Fine voven :D

10299154_10152076306547352_2530724534824

Santos BIG2 søndag :D

  • Like 3
Skrevet

Jeg stilte to fra eget oppdrett, klassevinner og ck på lørdag og 2.btk med res cert søndag, samt cert og BIM på Hannhunden søndag :)

Jeg jobbet der oppe også, rigget ringene fredagen og jobbet i premieboden lørdagen :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Louie fikk ecxellent pga han er jo naken , fellt all pelsen hehe. Oscar fikk CK CERT og BIM...jeg er så happy :)

  • Like 1
Skrevet

wither small oudnd? :P

and rear angulation

Rear har jeg skjønt, det var den der wither small - saken. Det står Topline needs a wither small - et eller annet.

Det gjelder toplinja. Hun er 8 mnd og pr tiden høyere bak enn foran.

Skriveren forsvant før jeg fikk spurt henne.

Skrevet

10390304_10152406656506391_1667982509845

Den Collien var helt rå! Ikke ofte en ser slike bevegelser :) Hadde lett fortjent å bli BIS :)

Ani ble BIR på lørdag, men ikke lett i gruppa når engelskmann syntes dvergpinscherene hadde for dårlig hackney :P

På søndag gitt det dritt ;)

Men som ansvarlig for premieteltet i den store ringen følte jeg det gikk veldig bra og er godt fornøyd med arrangementet :)

Skrevet

Men som ansvarlig for premieteltet i den store ringen følte jeg det gikk veldig bra og er godt fornøyd med arrangementet :)

Jepp det skal dere være. :D

Vi som var der var strålende fornøyd vi også. :)

Masse god mat i kiosken også, som var kjempepluss når man satt der fra 8 til 17. :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...