Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gina er min hund, hun er blanding av Golden Retriever og Puddel (altså en Goldendoodle), født 17. juni 2007, snart 7 år. Tikka er hunden til kjæresten min, hun er en Beagle, født 3. juli 2013, snart 1 år. Planen er at Tikka skal bli en supergod jakthund på rådyr, hare og rev (er altså kjæresten min som driver med jakt). :D Mens Gina er et kosedyr. :ahappy:
Disse to jentene er verdens skjønneste og har blitt bestevenner. :wub:

Her er noen bilder:

gina.jpg
Slik så Gina ut da vi fikk henne i april 2008, 10 måneder gammel.

tikka-1.jpg
Tikka i september 2013, 11 uker gammel.

ginatikka-1.jpg
September 2013

2-3.jpg

Mai 2014

9-2.jpg
Gina

tg-1.jpg
Tikka

  • Like 7
Skrevet

Herlige drakampbilder! :wub: Tikka har vokst litt siden det første bildet ble tatt ja!

Hvordan er pelsen å holde på Gina? Ser ut som om dere klipper henne? :)

Skrevet

Tusen takk! :D

Bones: Ja, jeg klipper Gina ca hver fjerde måned. Pelsen hennes vokser hele tida og kan bli ganske lang (er vel som med en puddel), kan nok klippe sjeldnere og men da bør man nok børste ganske ofte når pelsen er lang for at den ikke skal tove seg rundt omkring. Da synes jeg det er bedre å klippe, bruker ca to timer og hun ligger og holder på å sovne mens jeg gjør det. Blir ikke så pent med en gang da men etter noen dager har det vokst litt igjen og da ser det greit ut. :ahappy: Virker som hun liker seg best med kort pels. :)

Bilder fra før og etter klipp (og dusj) fra september i fjor:

1272554_10151592415866150_1516964470_o.j

1292892_10151592416216150_1099421188_o.j

1292834_10151592416496150_1567615266_o.j

1268753_10151592416676150_812541020_o.jp

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...