Gå til innhold
Hundesonen.no

Sukkertoppen's Korall - Lewis


Eska
 Share

Recommended Posts

Lewis er en flatcoated retriever født 23.03 på kennel Sukkertoppen. Han er litt prøveklut og for øyeblikket trener vi mest spor og rallylydighet. Har også lyst til å prøve agility og et jaktkurs hadde vært kjempegøy :)

ontwqox.jpg

Slik så han ut som valp hjemme i Lofoten.

kzhIVfd.jpg

Sånn ser han ut i dag, et sted mellom Ulriken og Fløyen.

På besøk hos farmor er det viktig å slappe av:
KA1ncbv.jpg

Og hver dag trener vi passering, han er en smule sosial av seg og andre hunder er kjempekult. Men han er litt for voldsom for de fleste løs og kommer best overens med andre flatcoats, som er like lekegale som han er. Han elsker å leke. Med alt. Inkludert kjøkkenkniver :|

Selvfølgelig verdens beste, som driver meg fra forstanden til tider, satser på det er puberteten :innocent:

Han er ikke grei å fotografere :P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Han er kjempesjarmerende :)

Ja :wub:

Har ikke vært noe å skrive, for Lewis har vært syk den siste tiden. Og når han først skulle være syk - da skulle det vare. Rett før påske fikk han en luftveisinfeksjon som han fikk antibiotika mot, det virket som det gikk over etter kuren var ferdig og alt var som normalt. Så for en måned siden begynte han å bli dårlig igjen med hosting og slim - veterinæren lyttet på lungene og der var det ikke bra likevel... Fikk antibiotikakur for bronkitt, og beskjed om å ta det med ro. Lewis hadde da to dager i forveien gått fra Ulriken til Fløyen (den lange ruta) uten å vise noe tegn på ubehag, så det kom litt overaskende.

Men i dag, etter den tredje typen antibiotika og mye hvile, hørte ikke veterinæren noe som helst da hun lyttet på lungene hans :D Han har også vært piggere siste uka, selv om han hostet opp litt slim tirsdag. Satser på det er over nå og det er bare å sakte og forsiktig få ham i form igjen.

Mobilbilder:

ALAGSrT.jpg

9OXY6HR.jpg

Han har blitt litt større siden i fjor sommer:

0pGaRb2.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...