Gå til innhold
Hundesonen.no

Sukkertoppen's Korall - Lewis


Recommended Posts

Skrevet

Lewis er en flatcoated retriever født 23.03 på kennel Sukkertoppen. Han er litt prøveklut og for øyeblikket trener vi mest spor og rallylydighet. Har også lyst til å prøve agility og et jaktkurs hadde vært kjempegøy :)

ontwqox.jpg

Slik så han ut som valp hjemme i Lofoten.

kzhIVfd.jpg

Sånn ser han ut i dag, et sted mellom Ulriken og Fløyen.

På besøk hos farmor er det viktig å slappe av:
KA1ncbv.jpg

Og hver dag trener vi passering, han er en smule sosial av seg og andre hunder er kjempekult. Men han er litt for voldsom for de fleste løs og kommer best overens med andre flatcoats, som er like lekegale som han er. Han elsker å leke. Med alt. Inkludert kjøkkenkniver :|

Selvfølgelig verdens beste, som driver meg fra forstanden til tider, satser på det er puberteten :innocent:

Han er ikke grei å fotografere :P

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Han er kjempesjarmerende :)

Ja :wub:

Har ikke vært noe å skrive, for Lewis har vært syk den siste tiden. Og når han først skulle være syk - da skulle det vare. Rett før påske fikk han en luftveisinfeksjon som han fikk antibiotika mot, det virket som det gikk over etter kuren var ferdig og alt var som normalt. Så for en måned siden begynte han å bli dårlig igjen med hosting og slim - veterinæren lyttet på lungene og der var det ikke bra likevel... Fikk antibiotikakur for bronkitt, og beskjed om å ta det med ro. Lewis hadde da to dager i forveien gått fra Ulriken til Fløyen (den lange ruta) uten å vise noe tegn på ubehag, så det kom litt overaskende.

Men i dag, etter den tredje typen antibiotika og mye hvile, hørte ikke veterinæren noe som helst da hun lyttet på lungene hans :D Han har også vært piggere siste uka, selv om han hostet opp litt slim tirsdag. Satser på det er over nå og det er bare å sakte og forsiktig få ham i form igjen.

Mobilbilder:

ALAGSrT.jpg

9OXY6HR.jpg

Han har blitt litt større siden i fjor sommer:

0pGaRb2.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...