Gå til innhold
Hundesonen.no

Sukkertoppen's Korall - Lewis


Eska
 Share

Recommended Posts

Lewis er en flatcoated retriever født 23.03 på kennel Sukkertoppen. Han er litt prøveklut og for øyeblikket trener vi mest spor og rallylydighet. Har også lyst til å prøve agility og et jaktkurs hadde vært kjempegøy :)

ontwqox.jpg

Slik så han ut som valp hjemme i Lofoten.

kzhIVfd.jpg

Sånn ser han ut i dag, et sted mellom Ulriken og Fløyen.

På besøk hos farmor er det viktig å slappe av:
KA1ncbv.jpg

Og hver dag trener vi passering, han er en smule sosial av seg og andre hunder er kjempekult. Men han er litt for voldsom for de fleste løs og kommer best overens med andre flatcoats, som er like lekegale som han er. Han elsker å leke. Med alt. Inkludert kjøkkenkniver :|

Selvfølgelig verdens beste, som driver meg fra forstanden til tider, satser på det er puberteten :innocent:

Han er ikke grei å fotografere :P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Han er kjempesjarmerende :)

Ja :wub:

Har ikke vært noe å skrive, for Lewis har vært syk den siste tiden. Og når han først skulle være syk - da skulle det vare. Rett før påske fikk han en luftveisinfeksjon som han fikk antibiotika mot, det virket som det gikk over etter kuren var ferdig og alt var som normalt. Så for en måned siden begynte han å bli dårlig igjen med hosting og slim - veterinæren lyttet på lungene og der var det ikke bra likevel... Fikk antibiotikakur for bronkitt, og beskjed om å ta det med ro. Lewis hadde da to dager i forveien gått fra Ulriken til Fløyen (den lange ruta) uten å vise noe tegn på ubehag, så det kom litt overaskende.

Men i dag, etter den tredje typen antibiotika og mye hvile, hørte ikke veterinæren noe som helst da hun lyttet på lungene hans :D Han har også vært piggere siste uka, selv om han hostet opp litt slim tirsdag. Satser på det er over nå og det er bare å sakte og forsiktig få ham i form igjen.

Mobilbilder:

ALAGSrT.jpg

9OXY6HR.jpg

Han har blitt litt større siden i fjor sommer:

0pGaRb2.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...