Gå til innhold
Hundesonen.no

Alder på valp på kennel


bianka
 Share

Recommended Posts

Tenker du på kennel mens du er på ferie? Kommer ann på hunden, hvor trygg den er osv, og hvor lenge den må være på kennel, men jeg tenker nærmere året jeg... I hvert fall ikke før den er gammel nok til at man ikke omtaler den som "valp" enda:P Men ja, veldig individuelt mtp hvor stødig hunden er, samholdet med de andre hundene og lengde på opphold.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I utgangspunktet ville jeg ikke gjort det overhodet så lenge jeg kunne unngå det, men om man må så er det vell mer avhengig av hvordan kennelopplegget er, hvordan valpen er, om den har en hund å være sammen med (og hvordan denne hunden er), hvor lenge det er snakk om osv, men kennel kan være stressende, selv for voksne hunder og en valp er jo ikke ferdig utviklet, vanskelig å si hvordan den takler det. Personlig hadde jeg nok helst droppet alle opplegg som krever at hunden må på kennel, om det ikke er mulig hadde jeg heller satset på privat pass, fortrinnsvis av kjentfolk, evt annen privat pass.

Jeg synes ikke det er noe allright og sette voksne hunder på kennel heller og unngår det så langt det er mulig.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Valpen er nå 4 måneder men det blir ikke nå selvfølgelig siden hun er altfor ung og det er ikke nå jeg tenker på. Men jeg lurte på hvor gammel hun bør minst være før jeg evt. lar hun være på kennel? Hva er grensen deres på deres hund? Jeg reiser ikke før hun er gammel nok fordi hundene kommer selvfølgelig i første rekke foran alt annet. :D Derfor jeg spurte her for å høre andres synspunkter. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Valpen er nå 4 måneder men det blir ikke nå selvfølgelig siden hun er altfor ung og det er ikke nå jeg tenker på. Men jeg lurte på hvor gammel hun bør minst være før jeg evt. lar hun være på kennel? Hva er grensen deres på deres hund? Jeg reiser ikke før hun er gammel nok fordi hundene kommer selvfølgelig i første rekke foran alt annet. :D Derfor jeg spurte her for å høre andres synspunkter. :D

Finnes ingen fasit på det, vil alltid være store individforskjeller, forskjellige kennelannlegg kan ha forskjellig praksis/tilbud/fasiliteter osv. Aldersgrense er for meg helt umulig og sette utover at jeg aller helst ville unngått det overhodet med unghund/valp, fordi det kommer an på situasjonen, noe jeg måtte tatt stilling til der og da. Men det skulle ha vært veldig nødvendig for at jeg i det hele tatt skulle vurdert det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

For meg handler det mer om KENNELEN enn alder på valpen. En valp som i utgangspunktet er riktig nagla har ikke noe problemer med å bo ett par uker på kennel, MEN det forutsetter jo at man velger en kennel der man VET de tar hensyn til at det er en valp, og at man ikke plasserer den ett sted der kennel er en oppbevaringsplass hvor de kun ser folk morra og kveld.

Men finner man en liten kennel i nærområdet, få hunder og hyggelig personell så ville jeg ikke tenkt så mye på valpens alder i det hele tatt - forutsatt at valpen ellers er velfungerende. Og har den samboere som den er trygg på så ser jeg ikke noe problem med å plassere de på kennel om man skal bort.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest bikkje1

Simba bodde på kennel i 4-5 dager da han var rundt 5-6 mnd. Null stress for han, vil jeg tro. Sist gang han måtte på kennel igjen begynte han å logre og pipe 5 min før vi kom fram, og var overhodet ikke interessert i å si ha det til meg. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...