Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Trenger hjelp til å finne ut av reglene for utstilling i Spania.

Kennelklubben der er ikke gode til å svare på mail på Engelsk, og nettsiden er på Spansk.

Skulle gjerne visst i hvilke klasser man konkurrerer om certet, og hva kravene er for championat der...

For det er tydeligvis en del land der man ikke konkurrerer om cert når man stiller i champion- eller veteran-klassen...

Skrevet (endret)

Takk for linken Christine, da er reglene for championatet de samme som i Portugal som vi også skal stille i på denne turen.

Men jeg finner egentlig ikke noe om hvilken klasser man faktisk konkurrerer om certet i...

Sitter med 3 championer, den ene er også veteran, og vil helst ikke stille de i åpen klasse om de faktisk kan gå i champion eller veteran.

Det ligger jo en oversikt over klassene der, men ingen informasjon om hvorvidt man konkurrerer om cert / cacib.

Hmm.... fant et avsnitt der det står noe som jeg tolker som om hunden ikke kan få cert i championklassen.

Så da er det vel bare å melde på i åpen.

Endret av Hampus
Skrevet

Hmm.... fant et avsnitt der det står noe som jeg tolker som om hunden ikke kan få cert i championklassen.

Så da er det vel bare å melde på i åpen.

Hvor leser du det? Hvis du linker til eller kopierer inn her, så kan jeg oversette :)

Skrevet

Får ikke klippet og limt inn her...

Cacib er greit, det har ingen av mine bruk for da to er INT UCH, og den tredje kan ikke få cacib i og med at rasen ikke er fullstendig godkjent enda.

Men vi vil jo gjerne konkurrere om cert for på sikt å prøve å få et championat.

Mulig jeg leser det helt feil, men det står følgende:

"The dogs that are champion in Spain of beauty of the R.S.C.E, will be allowed to participate in open class in order to be able to be awarded the CAC for the championchips of beauty of ENCI and the SCC"

Så utifra dette leser jeg at man må stille i åpen klasse for å konkurrere om cert når hundene er så gamle som mine.

Men det er mulig jeg blander kortene.

Finner liksom ikke noe spesifikt om hvilke klasser man konkurrerer om certet i...

Skrevet

I dokument nr. 1 på siden jeg linket til leser jeg at man konkurrerer om CAC i de samme klassene som jeg listet opp.

Får ikke kopiert, men løst oversatt står det "..på utstillinger der man konkurrerer om cacib eller cac eller begge, konkurrerer hundene i følgende klasser: intermedia, abierta, campeones og de trabajo. Hunden må være fylt 15 mndr, og samme hund kan ikke påmeldes flere av disse klassene."

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...