Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal legge spor til sporprøve om 14 dager. Noen som har en app som kan brukes til å huske løypa? Type gps? Altså en som du kan gå sporet og så gå løypa en gang til på prøvedagen og se på karten hvor man er i forhold til sporet?

Skrevet

Dommeren skal kunne spørre deg når som helst underveis hvor sporet går så det er viktig at løypa er godt kjent for deg.

Så jeg vil heller foreslå at du prøvegår sporet en ukes tid før selve prøven for å bli kjent i terrenget og for å stake ut løypa. Tegn deg så en sporskisse; bruk stier, steiner, store trær osv som landemerker underveis.

  • Like 1
Skrevet

Jeg driver trening på høyt nivå for å lære meg å legge spor uten gps, men tenkte at hvis det fantes en app jeg kunne bruke så hadde jeg en backup i tilfelle ekvipasjen får lov av dommeren å dra et stykke utenfor sporet og jeg "mister" hukommelsesmerkene mine. Men ja, jeg begynner å bli god på å huske trær som har falt overende, store steiner osv :P

  • Like 2
Skrevet

Godt :)
Det er alltid bra med en god backup for mange ganger havner ekvipasjen laaaaaangt utenfor allfarvei før dommeren stopper dem. Selv sverger jeg til GPS og memorering når jeg legger prøvespor :)

Skrevet

Godt :)

Det er alltid bra med en god backup for mange ganger havner ekvipasjen laaaaaangt utenfor allfarvei før dommeren stopper dem. Selv sverger jeg til GPS og memorering når jeg legger prøvespor :)

Ja, i går la jeg spor som ble gått av en annen i dag. Hunden dro avgårde på viltspor og selv om jeg prøvde å huske tilbake når vi snudde var brått området veldig likt og vi brukte mye tid på å få hunden tilbake på sporet.

Takk! Den skal jeg prøve :D

Skrevet

@Karianski gi beskjed om den funker eller ikke :D Lurer på det samme som deg men har liksom ikke funnet en app for det enda :P

Den er ikke så verst! Enkelt å starte at man vil gå samme ruten. Syns innimellom at det er noe avstand mellom gps'en mener at jeg står i sporet og hvor jeg står, men helt klart det beste alternativet jeg har kommet over. Har bare prøvd den to ganger da..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...