Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen snille mennesker her inne som kan hjelpe meg? :ahappy:

Skal flytte nedover mott Jessheim området i juni, da jeg begynner i ny jobb på Strømmen 3.juni.

Samboer har jobb på Hamar så derfor må vi bo et sted imellom. Tenker å bo i området Jessheim-Eidsvoll, og det bør være nærme tog da samboer skal pendle til Hamar. Eventuelt nærme buss som tar kort tid til togstasjonen :)

Ser rundt på finn.no og har kontaktet diverse folk, men har dessverre ikke funnet noe enda.

Er det noen som vet om en leilighet hvor det er plass til meg, gubben og en kommende valp? :innocent:

Rasen jeg skal ha er en wheaten terrier. Kommer til å ha den med noe på jobb, og skal om alt går etter planen gå kurs og bli godkjent terapihund.

Dette har faktisk fått folk jeg har snakka med som ikke vil leie ut til folk med hund til å skifte mening og synes det er greit, men de har måtte leie ut før juni dessverre.

Skrevet

Hittil har alle jeg kjenner og de fleste her inne inkludert meg selv fått mest napp når de har lagt ut annonse på finn selv. Og da blitt kontaktet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...