Gå til innhold
Hundesonen.no

Ingvilds 1. april - en tirsdag på Ås


Recommended Posts

Skrevet

Tok litt av med hipsterredigeringa denne gangen. :innocent:

Klokka åtte: "Atte du, er du ikke ferdig med å lese nyheter og sjekke facebook og spille spill og sånt nå? Skal vi ikke stå opp da?"

13568423714_469d4c5e9f_z.jpg
Klokka ni - etter å ha sløvet litt tid, støvsugd leiligheten og jogget ei lita stund - trente vi litt lydighet.
13568061465_5caa2d0b74_z.jpg
Klokka ti: Frokost av typen jeg-har-i-grunnen-ikke-frokost-mat-men-noe-må-jeg-jo-spise: Rugkjeks med baconost, brokkoli og gulrøtter, kaffe og egenpresset appelsinjuice. Og kryssord. :heart:
13568126943_4e3738950f_z.jpg
Klokka elleve: Jobber med oppgave.
13568432004_37a2657b13_z.jpg
Klokka tolv: Har vært innom Samfunnet en tur, er på vei til universitetet. :)
13568434454_ceb8033091_z.jpg
Klokka ett: Pause i forelesning. Tar litt luft med disse fine tre.
13568071905_ea666f7676_z.jpg
Klokka to: Forelesning ferdig, på tide å jobbe med gruppeoppgave.
13568438614_335d868bbe_z.jpg
Klokka tre: Gruppeoppgavejobbing.
13568440594_1a403642db_z.jpg
Klokka fire: Vandrer litt i Google Street View. Fniser litt, for jeg hadde helt glemt at det islandske ordet for "gate" er nesten identisk med etternavnet mitt.
13568443314_66b8936f40_z.jpg
Klokka fem: Luftepause. Viktig å nyte sola litt!
13568143773_db749c728e_z.jpg
Klokka seks: Innom Samfunnet for å være med på barmøte. TF-baren er klar for miniUKA! Baren ble laget i 1992 og har overlevd mang en hard kamp mot Kong Alkohol.
13568083955_995a22cdf1_z.jpg
Klokka sju: På vei til matbutikken.
13568450884_8765c3b0b5_z.jpg
Klokka åtte: Sola er på vei ned og Geo og jeg er ute og lufter oss litt.
13568151923_3920b93888_z.jpg
Klokka ni: Student Survival Kit. (Pusler med semesteroppgave.)
13568154623_bdc516453c_z.jpg
Klokka ti: Ser aller siste How I Met Your Mother-episode. Den var litt rar, men jeg klarte visst å grine litt likevel. Geo ligger og sover.
13568096575_af631c5599_z.jpg
Og nå klokka elleve: Geo har gravd til side sengeteppet og syns visst det er på tide å ta kveldsrunden og legge seg nå. Jeg er tilbøyelig til å være enig, for det kommer jammen meg en dag i morgen også. :)
13568161833_8ee8b93415_z.jpg

  • Like 8
Skrevet

Søte Geo :D:wub:

Ja :wub:

Svaner på campus? :D Liker Geo-i-solnedgang-bildet :)

Ja, i år har vi faktisk et par hengende her! Det er en dam på campus (ikke den det er bilde av her) som egentlig heter Svanedammen, men som alle bare kaller Andedammen ettersom det er evigheter siden det bodde svaner der. Så derfor er det koselig å ha de på plass i år, selv om de holder til i feil dam. :P

Contrail! :P

Hæ? :P

Skrevet

Fine Geo og fin dag! Guri malla, jeg savner å være skikkelig student altså - det er jo veldig koselig!

Skrevet

Geo er utrolig skjønn :wub: :wub:

Takk, det syns jeg også! :teehe::wub:

Fine Geo og fin dag! Guri malla, jeg savner å være skikkelig student altså - det er jo veldig koselig!

Veldig fin dag! Studentlivet er herlig. :ahappy: Bare to år igjen, og så skal jeg jobbe i førti år liksom. :|

Skrevet

Takk, det syns jeg også! :teehe::wub:

Veldig fin dag! Studentlivet er herlig. :ahappy: Bare to år igjen, og så skal jeg jobbe i førti år liksom. :|

Ikke sant! Akkurat nå gleder jeg meg veldig til å bli ferdig som student, men det er fordi jeg jobber så mye ved siden av og har kronisk dårlig samvittighet for både jobb og studier :P Det er ganske deilig å bare jobbe også - kunne ha helt fri når man kommer hjem!

Skrevet

Fin dag, fin hårfarge, fine bilder som alltid, fin utgangsstilling, fin hund :ahappy:

Jeg gråt av episode 17 tror jeg det var av HIMYM :lol: Jeg hang så langt etter fant jeg ut :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...