Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Storpuddelen i huset er ekstremt interessert i husets søppelkasser, men han vet veldig godt at han ikke får lov. Fra jeg kom hjem fra jobb og var ferdig i dusjen hadde han kommet igjennom fire søppelkasser... De to siste så jeg på han samtidig (jeg fulgte etter for å se hva han gjorde), og trengte nesten ikke åpne munnen før han slapp det han hadde i munnen og gikk fra den... Med andre ord er han ikke vrang, han gir seg fort og roer seg med det - men hvorfor MÅ de raide søpla når jeg ikke er tilstede? Veeeldig irriterende.

Mat, tørkepapir og sånt er mest spennende. Regner med det har noe med lukt og å ville utforske, men fryktelig irriterende når man har papir/søppel utover gulvet...

Skrevet

Den mest effektive løsningen er nok å gjøre søppelbøttene utilgjengelige. :) Sette dem inni skap, ha dem på rom han ikke har tilgang til, kanskje også ha litt færre av dem rundt omkring i huset?

  • Like 1
Skrevet

Hunder flest er glade i mat, mat finnes som regel i søppelbøtter, hunden lukter maten og vil ha den og du går vekk it's going to happen. Slik er det gjerne bare, putt søppel i skap eller i en bøtte el som hunden ikke kommer til i, problem løst. Noe annet er vell stort sett umulig når man har en matglad hund som har fått til og forsyne seg flere ganger tidligere. Umulig fordi man ikke får til og følge med når man ikke er hjemme, da er eneste mulighet og rydde søpla ut av hundens rekkevidde.

Skrevet

Vi har satt lås på søppelbøtteskapet, fordi whippeten dirker opp døren og roter i søpla. Døren til badet er alltid lukket av samme grunn. Det trenger ikke være noe gøy, hun går gjerne å tygger på papir liksom.

Søppel er søppel, hilsen Penny :P

Guest lijenta
Skrevet

Her er søppelbøtta i skapet på kjøkkenet av den grunn at pedalbøtter inviterte til leik og morro med søpla

Det jeg har kontorting så står søplebøtta på øverste hylle fordi det er da toppers å lleike med papir

Badet er døren altid lukket

Skrevet

Det er jo ikke alltid søpla inneholder noe som lukter veldig godt, eller tar hun den uavhengig av hva som er oppi?

Sier som Penny: Søppel er søppel!

Vi har satt lås på søppelbøtteskapet, fordi whippeten dirker opp døren og roter i søpla. Døren til badet er alltid lukket av samme grunn. Det trenger ikke være noe gøy, hun går gjerne å tygger på papir liksom.

Søppel er søppel, hilsen Penny :P

Tror mat frister, men det som står fremme er "restavfall", f.eks på rommet til oss barna i huset. (Familiens SP, jeg er på besøk i helga), så papir duger også veldig godt til å leke med.

Det hørtes utifra tråden huset var fylt av søppelkasser, men det er et småbruk med kjøkken, flere soverom og flere bad... ;-)

Hm. Får vel bare lukke dører eller gjemme de bort. Han er heldigvis ikke vond å be! :turned:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...