Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vurderer å selge Kelaburet mitt, og vil bare se om det er noen interesse her inne. :)

Tilpasset Toyota Auris (2007-2012).

Buret har:

- Vanntett bunn

- Støvkanter på alle sider, helt tett mot seteryggene

- Et rom på ca 30 cm, og et rom på ca 60 cm.

Buret er ca 93 x 70 (litt usikker på om dybden kanskje er 65, skal måle nøyaktig ved forespørsel), med to dører, men jeg bruker det som enkeltbur nå.

Kjøpt for 2800 for 1,5 år siden, og meget pent brukt.

Skrevet

Hadde håpet på halv pris. Det er "som nytt".

På grunn av skrå vegger er det for lite til labrador f.eks. Passer greit til to små whippeter, eller en stor whippet og dvergpinscher, og vi har også kjørt med en liten og en stor whippet i det uten problemer. Så har du noe å sammenligne med :)

Sjekket målene, og det lille rommet er 30 x 70, og det store er 60 x 70.

Legger ved et bilde fra da det var helt nytt, og så fikser jeg nye bilder i morgen. Jeg syns buret ser større ut i virkeligheten enn det ser ut på bildet da, jeg kan ta bilder i morgen med whippeten i, så tror jeg det gir litt bedre inntrykk :P

Her er det i alle fall helt nytt:

20120908_172950.jpg

Skrevet

Mulig jeg er interessert! Har nylig kjøpt en helt ny Auris, og er jo usikker på om buret kan passe. Vi bor i Tønsberg, skal til Oslo første helg i april, om det ikke er solgt til da kan vi jo eventuelt prøve det? Har en liten beardis, tispe.

Skrevet

Mulig jeg spør veldig dumt nå, men er det mulighet for å fjerne skilleveggen? Eller er den sveiset fast?

på de fleste kelabur er det bare en skrue for å fjerne den.

Skrevet

Mulig jeg spør veldig dumt nå, men er det mulighet for å fjerne skilleveggen? Eller er den sveiset fast?

Den kan fjernes ja. Jeg bruker buret uten skillevegg nå. Er enkelt å fjerne den, som AnetteH sier, sitter den fast i et spor, og festes med en enkel skrue. :)

Skrevet

Er hybrid ja!

Fikk sett på en ny hybrid i dag, og jeg tror buret vil passe likevel. Var de eldste hybridene som hadde veldig "rart" bagasjerom, men de nyeste har likt bagasjerom, bare at det er litt grunnere (bygget opp).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...