Gå til innhold
Hundesonen.no

selskap/ hjelp heimdal/ trondheim onsdag?


Raksha
 Share

Recommended Posts

Jeg skal til heimdal dyreklinikk på onsdag med kasko, og planen var å ta tog med han og baby. Men vi har time halv to og toget er på heimdal ca halv åtte. Det blir fryktelig lenge å være på farta både for baby og kasko (og meg). Noen som er hjemme på dagen i området som kunne forbarmet seg over oss noen timer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@ia bor sør for trondeim, så blir et stykke å reise for oss, men må ha en som kan øyne til å se på kasko og da er det kortere til trondheim enn oslo :)

Aha! Jeg som fikk opp håpet for ponnikosing til høsten :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kan dele på henne, @Snusmumrikk. Du kan få komme og se på henne. Og lage vafler?

Det var lurt :D (men jeg spiser ikke vafler med gluten i :lol: )

Digger sonen. Alternativet var at Bonden skulle kjøre, eller sette igjen baby her med han, men da kunne han likegodt kjørt, for han får ikke gjort noe som helst fornuftig med baby :lol: Men myye greiere om vi tar toget så har han dagen på å gjøre en av de millioner burdene han enda ikke har fått gjort. :aww:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Toget mitt hjem går forresten 16.52 så har sikkert litt tid å slå ihjel etter timen også om noen skulle føle seg kallet. :) Men er timene før som er mest prekære.

Alt man gjør for disse dyra, toget går fra røros 05.05 *gjesp* Dvs at vi må dra herfra fra 4. Kaan hende bonden nekter og vi kjører likevel. :lol: Skal jeg ta toget fra tolga så rekker jeg ikke timen min halv to, for da må jeg nedom hamar først. :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Vi kan dele på henne, @Snusmumrikk. Du kan få komme og se på henne. Og lage vafler?

Woohoo så heldig jeg er! Du lager vafler ja? Eller har du akkurat invitert deg på vafler igjen? Glutenfritt er litt utenfor min kokkeleringsekspertise :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Woohoo så heldig jeg er! Du lager vafler ja? Eller har du akkurat invitert deg på vafler igjen? Glutenfritt er litt utenfor min kokkeleringsekspertise :P

Ja ok da. Jeg kan til og med lage kaffe! Og så kan vi sitte og kose oss mens vi ser på Rak og Bebis og Kasko mens vi (og de) spiser vafler. Gleder meg :D

 

glutenfri vaffel pose fra toro ;)

What she said :aww: Blir to vaffelrører da :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Galskap, men jeg gleder meg jeg og. :ahappy:  gruer meg mest til Ã¥ finne frem i trondheim for riktig buss :lol: Men alt gÃ¥r, og jeg kan vel ringe og si atte "eeeehm - jeg har rota meg bort" ? Vi snakker om ei som kan rote seg bort i ei rett blindgate liksom. :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Ja ok da. Jeg kan til og med lage kaffe! Og så kan vi sitte og kose oss mens vi ser på Rak og Bebis og Kasko mens vi (og de) spiser vafler. Gleder meg :D

 

What she said :aww: Blir to vaffelrører da :)

 

Aaah da er det jo enkelt. Men jeg inviterer meg på besøk til deg isteden, siden jeg skal på jobb kl 13 :P Hehe ja, da må det bli to vaffelrører da, for dere er jo sære begge to hehe. Vafler før jobb er jo ikke feil.

 

Galskap, men jeg gleder meg jeg og. :ahappy:  gruer meg mest til Ã¥ finne frem i trondheim for riktig buss :lol: Men alt gÃ¥r, og jeg kan vel ringe og si atte "eeeehm - jeg har rota meg bort" ? Vi snakker om ei som kan rote seg bort i ei rett blindgate liksom. :aww:

 

Det kan du :) Jeg kan ikke hjelpe med henting da, for jeg har bare to seter i bilen. Og du vil vel ikke putte ungen i hundebur :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...