Gå til innhold
Hundesonen.no

Outlook mail, hjeeelp!


LinL
 Share

Recommended Posts

Jeg holder på å gå bananas her altså. Jeg aner ikke hva passordet mitt er, fordi jeg aldri må logge på mailen (jobbmail), så når jeg prøver å logge på Outlook web app opplegg- så jeg kan få tilgang til mail også når jeg er på kurs, kommer jeg meg ikke inn. Aner jo ikke hva passordet er :P Så, hvordan kan jeg gå inn og endre passord på outlooken på maskinen hvor jeg ikke trenger å logge inn? :P hjæælp. Har søkt på "hjelp", der kom det opp hvordan det skal gjøres, men ingen av de alternativene dukket opp til meg når jeg trykte på riktige knapper :P wææ.

hjelp? :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gidder du å spørre de i farta hvordan man resetter en signatur? Klarte å lime inn noe som ikke vises i signatur-editoren, men som okke f**** popper opp i signaturen min når jeg sender test-mails :P Lite kult å ha et telefonnummer 4 ganger gjentatt nedover :P

Bare WYSIWYG editering, og ingen reset-knapp… GAH :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gidder du å spørre de i farta hvordan man resetter en signatur? Klarte å lime inn noe som ikke vises i signatur-editoren, men som okke f**** popper opp i signaturen min når jeg sender test-mails :P Lite kult å ha et telefonnummer 4 ganger gjentatt nedover :P

Bare WYSIWYG editering, og ingen reset-knapp… GAH :P

DET skjønte jeg ingen ting av :P Men fikk uans ikke tak i de. Han jeg fikk tak i klarte ikke hjelpe meg, "dah, det er samme brukernavn og passord som når du logger på PC'n da...." Jeg; NEI, det funker ikke. Dette gjentok seg 3 ganger før det sank inn. Så satt han meg over til noen som kunne hjelpe, 2 ganger, men ingen plukka opp røret :P Men man kan jo forandre på signaturen, der man lager den eller? Ja f, du limte inn noe som ikke vises i editoren. Hva om du kopierer det du skal ha, så sletter du den gamle signaturen og lager en ny i stedet ? *føle seg kjempe smart* :rofl:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

DET skjønte jeg ingen ting av :P Men fikk uans ikke tak i de. Han jeg fikk tak i klarte ikke hjelpe meg, "dah, det er samme brukernavn og passord som når du logger på PC'n da...." Jeg; NEI, det funker ikke. Dette gjentok seg 3 ganger før det sank inn. Så satt han meg over til noen som kunne hjelpe, 2 ganger, men ingen plukka opp røret :P Men man kan jo forandre på signaturen, der man lager den eller? Ja f, du limte inn noe som ikke vises i editoren. Hva om du kopierer det du skal ha, så sletter du den gamle signaturen og lager en ny i stedet ? *føle seg kjempe smart* :rofl:

Joda, jeg følte meg smart og gjorde det :P Jeg har slettet alt i editoren så den ser tom ut. Men når jeg trykker "lagre" og test-sender meg selv en mail står det:

Fra: [email protected]

testtest

017 184 44

017 184 44

Gah :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kors i taket! Trussel om anmeldelse gjorde vei i vellinga, så i dag kom det melding fra NKK med eierskifte som jeg måtte godkjenne! Da er saken løst 🤗
    • At de aldri har hatt syke hunder synes jeg høres rart ut. Men det er ikke alt man kan se på forhånd, og at en hund utvikler en plage som er vanlig hos rasen er nok en risiko dere må ta. At hunden ikke er registrert på dere er en annen sak. Det burde dere jo få ordnet, og jeg synes det er noe NKK burde rådgi dere om hva dere skal gjøre når oppdretter ikke responderer. 
    • Hei. Det ligger tilbakemeldinger fra tidligere kjøpere både på facebooksiden til kennelen og på googlesiden. Kennel har drevet i flere år og har mange hunder registrert i NKK. Ja, valpen hadde vetattest og chip. Vi kontaktet Dyreid også og der hadde de ingenting registrert på Idnummeret som fulgte helseattesten, men de begrunnet det med at ikke alt var i orden med NKK-registreringen. Nå som det er ordnet så har Idnummeret dukket opp hos dyreid, men valpen står da på oppdretter. Vi ble ikke informert om risiko for utvikling av noen helseproblemer i det hele tatt. Oppdretter sa mens vi stadig fikk svar at hen aldri har hatt syke hunder noen gang. 
    • Hva mener du med registrert oppdretter og anmeldelser? Hvor er disse anmeldelsene fra, har dere snakket med tidligere kjøpere?  Det er ikke oppdretter som er registrert i NKK, men foreldrehundene. Dette bør man såklart sjekke på forhånd, men ser også ut til å stemme i dette tilfellet siden valpene omsider er registrerte. Det kan også være lurt å sjekke om oppdretter er registrert hos raseklubben og kullet er godkjent etter deres retningslinjer, eventuelt hvorfor ikke. De fleste raseklubber har rimelige krav som de fleste seriøse oppdrettere følger, men det finnes unntak både når det gjelder krav og seriøsitet der også. Hadde valpen veterinærattest og chip ved levering? Hvis valpen hadde anlegg for å utvikle sykdom da så skal det være dokumenter, og kan være grunnlag for avslag i pris eller heving av kjøp. Har dere kontaktet Dyreidentitet om dette? 
    • Hei. Lang historie kortet ned. Kjøpte valp i starten av desember av nkk-registrert oppdretter med gode reviews. Hen virket seriøs og svarte ”riktig“ på det vi hadde av spørsmål. Eneste var at stamtavle skulle ettersendes pr post pga en feil i registreringen til far. Tiden gikk og ingen stamtavle kom. DyreId vi fikk med helseboken dukket heller ikke opp ved søk og vi tok kontakt med NKK som sa vi måtte ta det med oppdretter. Valpen vår (en corgi) fikk påvist short ulna syndrom tidlig og vi hadde store problemer med å få svar/responser fra oppdretter ang dette, så vi hadde ikke rare håpet om svar ang manglende registrering og der står saken vår nå 6 mnd etter kjøp. Kullet er omsider registrert i nkk, men med oppdretter som eneste eier. Hen står da også som eier hos DyreId fant jeg ut i dag. Meldte hen på nytt i dag morges og fikk ikke svar, så har nå informert om at vi kommer til å anmelde for svindel om ikke forholdet blir rettet innen utgangen av morgendagen. Vi har kjøpt en valp på falske premisser når oppdretteren ikke sørger for å ordne ting i henhold til kontrakten. Det er en rimelig fortvilet situasjon. Vi ønsker å være registrerte eiere hos NkK og DyreID slik at alt er i orden. Hva mer/annet kan vi gjøre? Føler vi ikke har en sak når ikke oppdretter gjør det hen skal og NkK ikke vil hjelpe. Er det bare tull da at det lønner seg å kjøpe valp fra registrert oppdretter? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...