Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg holder på å gå bananas her altså. Jeg aner ikke hva passordet mitt er, fordi jeg aldri må logge på mailen (jobbmail), så når jeg prøver å logge på Outlook web app opplegg- så jeg kan få tilgang til mail også når jeg er på kurs, kommer jeg meg ikke inn. Aner jo ikke hva passordet er :P Så, hvordan kan jeg gå inn og endre passord på outlooken på maskinen hvor jeg ikke trenger å logge inn? :P hjæælp. Har søkt på "hjelp", der kom det opp hvordan det skal gjøres, men ingen av de alternativene dukket opp til meg når jeg trykte på riktige knapper :P wææ.

hjelp? :icon_confused:

Skrevet

Bah, hadde håpa å slippe de :P Vi har ingen her nemlig, annen kommune som har :P men får ringe, så får de bare ta over pc'n :P ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffuck

Skrevet

Gidder du å spørre de i farta hvordan man resetter en signatur? Klarte å lime inn noe som ikke vises i signatur-editoren, men som okke f**** popper opp i signaturen min når jeg sender test-mails :P Lite kult å ha et telefonnummer 4 ganger gjentatt nedover :P

Bare WYSIWYG editering, og ingen reset-knapp… GAH :P

Skrevet

Gidder du å spørre de i farta hvordan man resetter en signatur? Klarte å lime inn noe som ikke vises i signatur-editoren, men som okke f**** popper opp i signaturen min når jeg sender test-mails :P Lite kult å ha et telefonnummer 4 ganger gjentatt nedover :P

Bare WYSIWYG editering, og ingen reset-knapp… GAH :P

DET skjønte jeg ingen ting av :P Men fikk uans ikke tak i de. Han jeg fikk tak i klarte ikke hjelpe meg, "dah, det er samme brukernavn og passord som når du logger på PC'n da...." Jeg; NEI, det funker ikke. Dette gjentok seg 3 ganger før det sank inn. Så satt han meg over til noen som kunne hjelpe, 2 ganger, men ingen plukka opp røret :P Men man kan jo forandre på signaturen, der man lager den eller? Ja f, du limte inn noe som ikke vises i editoren. Hva om du kopierer det du skal ha, så sletter du den gamle signaturen og lager en ny i stedet ? *føle seg kjempe smart* :rofl:

Skrevet

DET skjønte jeg ingen ting av :P Men fikk uans ikke tak i de. Han jeg fikk tak i klarte ikke hjelpe meg, "dah, det er samme brukernavn og passord som når du logger på PC'n da...." Jeg; NEI, det funker ikke. Dette gjentok seg 3 ganger før det sank inn. Så satt han meg over til noen som kunne hjelpe, 2 ganger, men ingen plukka opp røret :P Men man kan jo forandre på signaturen, der man lager den eller? Ja f, du limte inn noe som ikke vises i editoren. Hva om du kopierer det du skal ha, så sletter du den gamle signaturen og lager en ny i stedet ? *føle seg kjempe smart* :rofl:

Joda, jeg følte meg smart og gjorde det :P Jeg har slettet alt i editoren så den ser tom ut. Men når jeg trykker "lagre" og test-sender meg selv en mail står det:

Fra: [email protected]

testtest

017 184 44

017 184 44

Gah :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er han sammen med andre hunder? Er det mye lyd da også?  
    • Hei! Takk for svar:) Ja, vi har skjekket han hos vetrinær, og prøvd adaptil uten noen endring. Radio/annan lyd i bakgrunnen hjelper ingenting med mindre den skjermer for lyder utenfra, og da må vi ha volum så høyt at det blir irriterende for oss😅 Har prøvd ulik balanse med forskjellig mental og fysisk trening, og mengde. Vi merker at han er litt roligere om vi gjør aktiviteter som er mindre stressende for han, og trener mer spor/søk. Fortsatt langt over gjennomsnitt med bjeffing, men det er hevrtfall litt forbedring. Når det kommer til kastrering så er han kastert på grunn av andre medisinske årsaker, og for oss har ikke dette hatt noe innvirkning desverre. Har kommet frem til at dette helt sikkert er genetisk og han kommer nok alltid til å være litt varsler hund. Samtidig tenker jeg også at dette er noe som er vanskelig for han, og veldig stressende. 
    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...