Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått ei kastrert tispe på 11 måneder fra Spania. Hun er veldig vant til å leke med andre hunder hele tiden og løpe løs hele dagen. Her må hu kun gå i bånd og hunden min er ikke interessert i å leke i det hele tatt. Hun starter å bli veldig frustrert på tur siden hun kun får hilse litt på en og annen hund, ikke leke, herje eller noenting. Hun er omgjengelig, snill og ca 18 kilo.

Jeg har hatt henne løs et par ganger og hun har en enorm radius og skjønner ikke konseptet med innkalling helt, så stedet vi må møtes må være inngjeret eller veldig langt unna bilveier og folk. Jeg bor på Vear og tenkte kanskje innheiningen ved Melsomvik skole eller Krizoo.

Skrevet

Jeg har fått ei kastrert tispe på 11 måneder fra Spania. Hun er veldig vant til å leke med andre hunder hele tiden og løpe løs hele dagen. Her må hu kun gå i bånd og hunden min er ikke interessert i å leke i det hele tatt. Hun starter å bli veldig frustrert på tur siden hun kun får hilse litt på en og annen hund, ikke leke, herje eller noenting. Hun er underdanig, snill og ca 18 kilo.

Jeg har hatt henne løs et par ganger og hun har en enorm radius og skjønner ikke konseptet med innkalling helt, så stedet vi må møtes må være inngjeret eller veldig langt unna bilveier og folk. Jeg bor på Vear og tenkte kanskje innheiningen ved Melsomvik skole eller Krizoo.

Bare som notis:

Innhegningen ved Krizoo er stengt på ubestemt tid ettersom brukere var lite flinke til å rydde etter seg og hundene.

Hvis dere bruker innhegningen på Melsom så er det veldig verdsatt om hundene ikke får grave hull da vi allerede er to stykker som har vrikket ankler, jeg endte tilbake på krykker. Også blir man veldig glad om all bæsj tas opp ettersom dette er et område som brukes uten at øynene nødvendigvis følger med på bakken :)

Jeg har en snill border collie-kloms på 22kg, litt fart og futt i blandt, hvis det hadde vært interessant? :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg og Billy er stadig i Stokke hundepark og leker:-) Billy er en hund pÃ¥ 35kg, men veldig snill og god, snart 1Ã¥r og 3mÃ¥neder. 

Skrevet

Kanskje noe for oss også? Labben er veldig grei med alle, selvom han er 30 kg stor. Whippen er litt særere, men hun kan bli hjemme evt..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...