Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Misstenker kennelhoste hos Ymse. Tørrhoste og slimoppkast. Kua hoster ikke.

Ymse er i superform, spiser som en hest å virker helt fin. Kan det være noe annet?

Ingen andre hunder han har hilst på viser symptomer.

Guest lijenta
Skrevet

Tja jeg ahr hatt difuse symtomer på nesemidd, Det var i hvertfall den første tanken min men er ikke sikekr på om det er det da

Skrevet

Tørrhoste og slimoppkast er ikke nesemiddsymptomer. Men passer bra til kennelhoste. Den kommer jo i mange varianter. Og ofte smittes bare noen i en flokk. (sist vi hadde en runde ble bare 3-4 syke, en skikkelig dårlig og 2-3 som hostet lett. Resten fikk det ikke. De ble da smittet av en hund som var på gårdsplassen her, men ikke hilste direkte på noen.)

  • Like 1
Skrevet

Tørrhoste og slimoppkast er ikke nesemiddsymptomer. Men passer bra til kennelhoste. Den kommer jo i mange varianter. Og ofte smittes bare noen i en flokk. (sist vi hadde en runde ble bare 3-4 syke, en skikkelig dårlig og 2-3 som hostet lett. Resten fikk det ikke. De ble da smittet av en hund som var på gårdsplassen her, men ikke hilste direkte på noen.)

Jeg ville trodd at alle ble smitta jeg.. Vet du hvorfor/hvordan det er slik at enkelte får verre utslag enn andre og noen ikke får i det hele tatt? Har de utviklet en immunitet mot kennelhoste da, eller har de bare godt immunforsvar fra før?

Fikk meg til å undre :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Guest Jonna
Skrevet

Hos meg har bare en hund vært syk (den

Som er yngst i flokken da) og de eldre enten vist ingen eller knapt symptomer.

Det er jo en influensa. Og har du hatt den type stammen av influensa før så blir du ikke syk eller får veldig lite utslag.

Skrevet

Jeg ville trodd at alle ble smitta jeg.. Vet du hvorfor/hvordan det er slik at enkelte får verre utslag enn andre og noen ikke får i det hele tatt? Har de utviklet en immunitet mot kennelhoste da, eller har de bare godt immunforsvar fra før?

Fikk meg til å undre :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nei si det... Den som ble skikkelig dårlig er av annen rase/hundetype og har nok et dårligere immunforsvar enn resten. Av de andre tipper jeg det har noe med hvor gammel vaksinene deres var/hvor godt de var beskyttet + immunforsvar der også? Er jo sånn med folk også, når det gjelder smittsomme sykdommer :P

  • Like 1
Skrevet

Off, masse god bedring! Pass på at han får i seg nok vann - Arthur ble farlig dehydrert når han kennelhoste (med samme symptomer).

Skrevet

Han har kasta opp slim sikkert 30 ganger i natt, vetvakta hadde ikke hostestillende inne (hoster hele tiden) så må vente til I morgen. Stakkars gutt! HAn er i fin form ellers da, vil helst herje så nå har han budtjeneste.

Guest lijenta
Skrevet

Men nesemidd, da innovernyser de vel?

Nei mine hadde ikke de symtomene. Ene mistanke fordi den loktet lite andre hadde sluttet å leke og det var eneste symtmene dem hadde Men virker da som du har kennelhoste god bedring til fysaken

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...