Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg mener det er minst et par stk her på forumet som driver med/er utdannet innen produktutvikling? @Pim ?

Skiltholdere til rally har vært en evig utfordring. Det finnes flere løsninger, noen bedre enn andre. Men ingen perfekte. Og det må vi jo ha. :)

Jeg har en idé til en type skiltholder som jeg tror vil fungere bra og oppfylle alle kriterier, men er litt usikker på hvordan jeg skal gå frem ift. å få noen til å lage dem. Hvordan går jeg frem? Er det bare å kontakte et plastproduksjonsselskap (jeg tenker ala sånne som lager brosjyre/plakatholdere av ulike typer) å forklare idéen, så kan de lage en prototyp og så evt masseprodusere?

Hvor mye koster en prototyp?

Må man lage en viss mengde produkter for at de skal gidde å gjøre det, og evt hvor mye?

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg driver med dette og har bl.a. jobbet for "sånne som lager brosjyre/plakatholdere av ulike typer". :)

Det er jo bare å kontakte de, men da betaler du også for en del av utviklingen, filer må digitaliseres, klargjøres for produksjon.

En prototyp trenger ikke koste allverden om dette er såpass enkelt ser det for meg. Anslagsvis 1000-2000,- litt avhengig av hva du leverer av design. De jeg jobbet for sist tok 1000,- timen bare for tegning så kommer jo materiale, maskinering og montering. Maskinering har gjerne en oppstartspris da det må klargjøres til hvert prosjekt.

Ethvert seriøst firma bør kunne lage en prototyp, prisen pr.stk blir naturligvis lavere i en serie.

Er du helt sikker på at du vil ha alt i plast? Jeg lagde sporflagg til RIK/IPO-spor i aluminium, de ble lette og anvendelige. Kostet tilslutt ett par hundre å produsere så det ble bare med en liten serie siden jeg ikke gadd å selge de så dyrt selvom de ble veldig populære.

Jeg kan sikkert se på ideen din og gi ev. tips om utfordringene i forhold til produksjon, praktisk og økonomisk. Om andre her føler for det skal ikke jeg stå i veien for det, går selv studieforberedende nå for å begynne produktdesign til høsten. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...