Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kjenner til dette oppdrettet?


Recommended Posts

Skrevet

Noen venner ser etter en Cavalier King Charles spaniel. I den forbindelse lurer de på hvilke oppdrettere som er seriøse, spesielt med tanke på helse.

Og Kennel Norwegian Heartbeat var et av de oppdrettene de lurte på. Noen som vet?

Skrevet

Kjenner ikke til kennelen, men vil anbefale de å ta seg gooood tid ved valg av oppdretter da det går mye stygt i rasen, spesielt med hjertet, og god helse på begge foreldre og slekta bakover er alfa omega på den rasen (som mange andre raser). MEN Magic Charm og Bildvin's er ihvertfall kenneler jeg har hørt mye godt om, men dette var et par år siden da jeg var litt 'inni' miljøet.

Skrevet

Jeg veit om ei som driver med nuffe som har hatt et kull på cavalier-tispa si nå. Hunden er 5-6 år gammel, og grunnen til at hun har venta så lenge er at hun ville være sikker på at tispa er frisk. Tipper valpene er 3-4 uker gamle nå.

Jeg kan finne kontaktinfo om det er av interesse?

Skrevet

Jeg veit om ei som driver med nuffe som har hatt et kull på cavalier-tispa si nå. Hunden er 5-6 år gammel, og grunnen til at hun har venta så lenge er at hun ville være sikker på at tispa er frisk. Tipper valpene er 3-4 uker gamle nå.

Jeg kan finne kontaktinfo om det er av interesse?

Takk, jeg regner med de tar imot alle tips med takk :)

Skrevet

Kjenner ikke til kennelen, men vil anbefale de å ta seg gooood tid ved valg av oppdretter da det går mye stygt i rasen, spesielt med hjertet, og god helse på begge foreldre og slekta bakover er alfa omega på den rasen (som mange andre raser). MEN Magic Charm og Bildvin's er ihvertfall kenneler jeg har hørt mye godt om, men dette var et par år siden da jeg var litt 'inni' miljøet.

Slenger meg på og anbefaler å sjekke ut Signe på Bildvin :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...