Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Neste uke skal vi dele hytte med en annen familie. De har ei tispe som er 6 mnd eldre enn vår hann, som er et år. Hundene kjenner hverandre godt, og er mye sammen til daglig. Tispa har et til tider stort ressursforvar mot hannen vår. Hun er kjapp med kjefting og glefsing for det meste. Kun en gang har han tatt igjen, og det var da hun prøvde å hindre ham tilgang til meg. Hvordan skal vi løse dette når vi skal bo tett i ei uke? Det går greit å gi mat separat, men jeg ønsker ikke at min hund skal kues helt for alt han gjør (får kos, godbit, leker med bamsen sin, bærer noe). Har dette med rangordning å gjøre? Hvordan trene på mer harmoni? Må jeg bare godta det?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Dere bør ihvertfall ta bort alt som kan skape sånne situasjoner. Ta bort bamsen, godbitene (en hund trenger ikke få godbiter hele tida?), tingene han liker å bære osv. Så må dere få eiern av denne hunden med på laget så hun tar ansvar for, og stopper, hunden sin når den er bitch.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...