Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Flotte bilder! Hver gang jeg ser bilder fra slike ting, får jeg lyst til å begynne med hundekjøring. Har prøvd det en eneste gang, men det ga virkelig mersmak, og jeg har ingen problem med å forstå hvorfor folk driver med det for det er utrolig gøy, og en fantastisk måte å oppleve naturen på :ahappy:

Skrevet

Takktakk :) Bilder av muttespann kommer Heidi! :P

Litt mer fra starten til F600 og Junior start og mål, samt litt fra Tynset, hvor jeg sitter akkurat nå for å vente på F600 :)

Først Junior start - tøffinger!

IMG_9602_zpsd457c38e.jpg

IMG_9595_zps146f9fa5.jpg

IMG_9591_zps59d3744c.jpg

IMG_9544_zps9a35d814.jpg

IMG_9533_zps2724c003.jpg

3.plass i NM for junior - 15 år gammel! Jeg har fortsatt ikke kommet over han her... :D

IMG_1161_zps6b5ce027.jpg

IMG_1064_zpsbc6da268.jpg

Oppstalling for F400

IMG_0032_zps8ddca52d.jpg

IMG_0055_zpsccf7fcba.jpg

IMG_0093_zpsd69070e3.jpg

IMG_0068_zpsa3a89d1d.jpg

IMG_0059_zps697bc65d.jpg

IMG_0090_zpsfabafe9c.jpg

F400 start

IMG_0248_zpse1332bbe.jpg

IMG_0553_zps35ff8abf.jpg

IMG_0413_zps39429dcc.jpg

IMG_0347_zpsc534f36f.jpg

IMG_0532_zpsc8db5b80.jpg

IMG_0555_zpsccdcf98c.jpg

IMG_0628_zps63c751e9.jpg

IMG_0721_zpsdbed6ee1.jpg

IMG_0665_zps2b208512.jpg

IMG_0680_zpsc5080964.jpg

IMG_0782_zps86c8ede1.jpg

IMG_0765_zpsc1a7e848.jpg

*dele opp*

  • Like 5
  • 2 weeks later...
Guest Kåre Lise
Skrevet

Mye bra bilder ja. :)

Bra vinner også:

http://www.youtube.com/watch?v=xmR5lqdimx8

Det går visst ikke an å sette inn film i innlegg lenger, men det er intervju med Robert og goprofilm fra spannet hans. Helt rått :D

Kommer nok til å følge med på Iditarod, blir spennende det virker jo som han har ett vanvittig bra spann nå. heia Robert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...