Gå til innhold
Hundesonen.no

kennel navn- alternativer, søknad og avslag


Recommended Posts

Skrevet

http://www.fci.be/affixes.aspx viser registrerte kennelnavn i fci.

Hvis navnene en hadde som alternativ ikke står her, men man likeve ikke får dem, og de kke ligner noen andre, og navnene avvises fordi "noen andre har navnet", er det noe å gjøre med dette? Ligger ikke alle inne på siden? Noen som vet?

Skrevet

Det kan være anerkjente kenneler i USA og England som har nettopp ditt forslag som kennelnavn, og da kan sikkert saksbehandler i NKK eller FCI nekte pga dette, da disse to gedigne hundenasjonene ikke er medlem av FCI så finnes neppe deres kennelnavnregister der.

Kennelnavn som er opphørt (men likevel verdenskjente) har kanskje også en viss "beskyttelse" for gjenbruk, kanskje?

Også er det selvsagt dette med "ligner på" - det finnes maange måter å skrive ting på så det høres ut som noe annet. Er du sikker på at du har søkt på alle tenkelige varianter, med ord foran og bak, andre bokstaver som høres likt ut på andre språk, etc?

Susanne

Skrevet

tviler på at noen kenneler i USA eller UK heter det, navnet har tilogmed "norske bokstaver" i seg. erstatter jeg det med a, så er det fortsatt ingen som heter det... får vel begynne å venne meg til alternativ 3, men jeg ville jo ha alternativ 1. eller 2... :(

Skrevet

Fikk brev i posten i dag at FCI har godkjent 3 valget vårt.... ()#"¤/()"#U)"R#¤U()!!

Kan ikke fatte å begripe at ikke 1 og andre valget gikk igjennom. Selv gått gjennom lista en rekke ganger og fant ikke noe i nærheten eller med det i navnet engang. Søren :fear:

Skrevet

Fikk brev i posten i dag at FCI har godkjent 3 valget vårt.... ()#"¤/()"#U)"R#¤U()!

Kan ikke fatte å begripe at ikke 1 og andre valget gikk igjennom. Selv gått gjennom lista en rekke ganger og fant ikke noe i nærheten eller med det i navnet engang. Søren :fear:

hah, da er vi to!

Skrevet

Hvordan søker dere i FCIs liste da? Skal man finne evt navn som ligner for mye så kan man ikke skrive inne hele det navnet man leter etter. Skriv inn bare de tre første bokstavene og deretter en og en bokstav og forskjellige kombinasjoner/alternativer av dem så får man opp et større utvalg mulige navn som ligner.

Skrevet

Hvordan søker dere i FCIs liste da? Skal man finne evt navn som ligner for mye så kan man ikke skrive inne hele det navnet man leter etter. Skriv inn bare de tre første bokstavene og deretter en og en bokstav og forskjellige kombinasjoner/alternativer av dem så får man opp et større utvalg mulige navn som ligner.

har gjort det. og fått hjelp av en venn som er litt inne i slikt. vi fant bare navn som hadde minst tre andre bokstaver i tillegg..

  • Like 1
Skrevet

Viser jo betydningen av å ha tre alternativer man faktisk kan tenke seg..

den ventet jeg på! :) og ja, en skriver jo opp alternativer en kan tenke seg, men da i prioritert rekkefølge. jeg ville helst hatt alt 1. eller alt 2. men fikk alt. 3. sukk. man vänjer seg ..vel..

Skrevet

den ventet jeg på! :) og ja, en skriver jo opp alternativer en kan tenke seg, men da i prioritert rekkefølge. jeg ville helst hatt alt 1. eller alt 2. men fikk alt. 3. sukk. man vänjer seg ..vel..

Riktig. Mitt 3 valg var heller ikke akkurat det jeg anså som mest aktueltt, nettopp fordi det ble satt som tredjeønsket :ahappy:

Skrevet

Hvis det var sånn at man fikk 1. eller 2.valget, så ville man ikke hatt behov for et 3.valg, da måtte man bare ha kommet med 2 forslag. Jeg skjønner ikke hvorfor det er noe å bli snurt for, det kommer ganske tydelig frem i regelverket hvorfor de ber om 3. alternativer.

Jeg har hørt om folk som ikke har fått godkjent noen av de 3 navnene de søkte om i første omgang, som har måtte levere inn 3 nye forslag både 1 og 2 ganger, så jeg skjønner ikke hvordan det er overraskende eller surt eller kjipt eller whatever at man får 3.valget sitt. Da er det som Line så riktig påpeker, viktig at man velger 3 alternativer som man syns er bra. Og får man ingen av de 3 godkjent, så må man hoste opp 3 nye man liker.

Skrevet

:) Poenget med denne tråden var vel egentlig... å høre om noen viste hvorfor et navn blir avvist når det ikke ligger inne samme navn i registeret en kan søke i, og at alle lignende navn (om man fjerner de norske bokstavene, og erstatter med a) har mer enn fire andre bokstaver. Det kan hende det er NKK som kan forklare dette. Når man HAR dobbelt og trippeltsjekket at alternativet man ønsket seg mest ikke lå inne, så blir en selvsagt litt skuffet. Selv om alt tre ok det også. Men ingen har svaret?

Til sammenligning: Snøfrost, Snøheimen, Snøhetta, Snødalen, Snørokk- er alle ok. Vargteam, Vargevass- også ok.

Men takk for svarene, nå reiser jeg og dyra straks til fjells for helgen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...