Gå til innhold
Hundesonen.no

Anti dra på hund som står bundet ute??


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har absolutt ingen erfaring med antidra selene, må først si det.

Her en dag var jeg og Chicka på tur bort til en dyrebutikk som ligger et stykke fra oss.

Vi kom rundt en sving og skulle passere et hus og der kommer det en schafer i 120 nesten flyvenede mot oss, bundet i antidra sele.

Skal si han fikk seg en karamell når linen strammet seg. #-o

(jeg og Chicka ble bare stående å se på *SHIT!!!* :scared: )

Skjønner at de helst ville ha den hunden bundet for jeg er sikker på at den hadde rivd ned både port og gjerde for å komme seg ut til oss, men er det lurt å ha på antidra selen??

Vil ikke den stramme noe ******, og det kan da ikke være godt for kroppen til krabaten sånn karamell som han fikk når den strammet seg.

Når vi kom tilbake var den ennå ute og kom i full fart halvt flygende en gang til og bang rykk tilbake...jeg fikk helt au i kroppen av å se på det.

Er dette normal måte å binde en stor og sterk hund?

Jeg tror ikke jeg ville hatt den bundet utenfor, når den er så koko, kan ikke være godt for kroppen den rykkingen.

Er jeg helt på jordet i mine tanker? :?

Skrevet

Ikke bra i det hele tatt! [-X Jeg vil tro den hunden får stygge sår av den selen. De snorene som går mellom frem bena er tynne men sterke (ryker ikke) og når den hopper til sånn så gnager de seg inn i den tynne huden i "arm-hulen" auu :P

Har du noen gang prøvd å holde i snoren på et flexi-bånd når hunden rykker til? Jeg kan tenke meg at det er noe av samme følelsen for hunden dette her, bare på tynnere hud..

Skrevet

huff stakkars hund :P

Har selv brukt antidra på Aiwa men etter å ha sett all pelsen som henger fast i de snorene som går mellom forbena etter en liten tur så gikk vi over til strupelenke(vell og merke en i rundsydd skinn ikke kjetting) i stedet.

Det var jo ikke noe vannskelig å skjønne at den gnager når vi så all pelsen som hang fast i den da.

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

Tre ting som si;

NEI, NEI OG ATTER NEEEEI!!!! :) :evil: :) [-X

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...