Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oooo, Inya og Blaze kan lage den nye valpen! :banana:

Smart, kort vei er det også :P:lol:

men om Inyas hofter er som jeg frykter så blir ikke hun brukt i avl...

Skrevet

Smart, kort vei er det også :P:lol:

men om Inyas hofter er som jeg frykter så blir ikke hun brukt i avl...

De hadde nok blitt veldig søte, men jeg vet ikke helt om Blaze er avlsmateriale :P

Krysser fingrene for at Inyas hofter er fri! Har du merket noe på henne?

Skrevet

De hadde nok blitt veldig søte, men jeg vet ikke helt om Blaze er avlsmateriale :P

Krysser fingrene for at Inyas hofter er fri! Har du merket noe på henne?

Hehe, pff, vi er da ikke så nøye på det :P

Har ikke merket noe nei, så jeg håper jeg tar feil. Men jeg merket ikke noe på Ganzie heller da hun var yngre...

  • 7 months later...
Skrevet

Kom bare tilfeldigvis inn på denne tråden (dvs at jeg googlet "Belmara" :P ). Tenkte bare jeg kunne tipse om noen oppdrettere som røntger sheltiene sine:

Roikie
La-Min-So
Puppy Mela
Miss Arin
Catoma (venter kull nå)
Eagermind
Hot Fuzz
Shelster (venter kull nå)
Shelteam (Sverige - Venter kull nå)
Kråkeslottet

Lykke til! Håper du finner det du vil ha. :)

  • 2 weeks later...
Skrevet (endret)

http://www.personligheten-kennel.com

De fleste av deres er i alle fall røntget.

Edit: Det står på hjemmesiden deres at de røntger alle hundene sine :)

"Vi har valgt å HD- røntge alle våre hunder, synes dette er en viktig i forhold til alle hunder, ikke minst brukshunder (eks: agility)smile.png"

Endret av Alfievs

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...