Gå til innhold
Hundesonen.no

Muligheter for overnatting i lavvo?


Recommended Posts

Skrevet

Finnes det ferdig oppsatte lavvoer man kan leie for overnatting f.eks i Østfold/Akershus-området? Mener å huske jeg har gått til denne i Skiptvedt som liten, og er på utkikk etter lignende muligheter :)

Tydeligvis ingen som vil være med på telttur om vinteren, da får jeg prøve å friste med en litt varmere og koseligere lavvo istedet ;)

Skrevet

Kanskje speiderhytter rundt omkring har noe til utleie? Vi var iallefall i en lavvo i Rakkestad et sted når jeg var liten. Og det tilhørte speidern, uten at vi hadde noen relasjon til de.

Guest janson
Skrevet

Speiderne på Langhus hadde en lavvo stående en vinter i alle fall noen år tilbake. I tillegg fantes det noe ute ved Punkt 99 (også Langhusspeiderne), men jeg har ikke vært der ute på en stund så jeg er ikke sikker på hva ståa er.

I tillegg har du speiderne i Ski. Kan hende de har satt opp noe.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Sjekka ut.no?

Red: Så litt nærmere på det så var det jo generelt lite i området. Men er noen gapahuker. Og hvertfall en lavvo, Malnes. Koier er det og noen av, kanskje en mulighet? :)

Skrevet

Finnes det ferdig oppsatte lavvoer man kan leie for overnatting f.eks i Østfold/Akershus-området? Mener å huske jeg har gått til denne i Skiptvedt som liten, og er på utkikk etter lignende muligheter :)

Tydeligvis ingen som vil være med på telttur om vinteren, da får jeg prøve å friste med en litt varmere og koseligere lavvo istedet ;)

Vet ikke med lavo, men det finnes masse gapahuker rundt omkring, mange riktig så fine.

EDIT: Jeg tenkte selv å besøke disse i vinter:

http://www.kjentmannsmerket.org/Helletjernet.htm

http://www.skiforeningen.no/cgi/newimgshow.cgi?id=18742

http://www.kjentmannsmerket.org/2013/11/rundt-og-rundt-2/

Det finnes, så vidt jeg vet, noen gapahuker østover med god utsikt, som ligger virkelig fint til.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...