Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vet ikke helt hva overskriften skal være jeg.
Men, jeg har en hund som (dessverre mange ganger) elsker alt og alle og tror at alt man møter skal man hilse på. Han får normalt ikke hilse, så hvor han har disse forventningene fra må gudene vite.

Saken er at jeg må trene han mer, men da trenger vi turkamerater som kan gå en liten runde med oss, helst på et sted hvor folk har hundene i bånd slik at vi slipper å få ødelagt treningen av en hund som vil hilse.

Meningen er å gå turer fra tid til annen, uten at hundene får hilse, sånn at fjotten kanskje skjønner at man ikke må hilse bestandig. Kan godt være flere folk også.

Bor i Særp, så ikke så alt for langt unna. Kan som regel best på dagtid (før skoleslutt) og noen kvelder når poden er på trening.

Edit: Om det er noen som har meldt på til Hellerud 25/26. 2 og 8/9.3 og har startnummer til overs som jeg kunne fått, så hadde jeg blitt kjempe glad, for bikkja trenger å trenes til å kunne ta det mer med ro på utstillinger også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...