Gå til innhold
Hundesonen.no

Vanlig for halvt år gammel valp?


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Det krever leking er så gjennkjennelig i Keiron her altså, din og min er sånn cirka samme alder ser jeg også. Av og til er det vanskelig å roe seg, har ikke dør på mitt soverom, så jeg bruker buret til en liten timeout, da roer han seg og er flink når han kommer ut.

Vi står vel å bare dypper tåa neddi dammen når det kommer til denne beryktede hormonelle unghund perioden, ikke sant :D

Edit: Jeg er jo første gangs hunde eier selv også, så dette er totalt nytt for meg også :)

Endret av MissHeike
Skrevet

Tispa mi er nå 9 måneder og er også ganske urolig inne. Skal leke HELE tiden! Trodde egentlig det var ganske normal valpeoppførsel, men så kommer kullsøster på besøk, og hun er bare sååååå rolig. Blir så frustrert, for jeg føler liksom at ikke er en god nok :(

Men det er jo ikke så ille, og jo mer jeg er ute og hun får springe løs, jo roligere er hun inne. Regner med at hun roer seg innen et år eller to... Håper jeg!

Guest Klematis
Skrevet

Da min tass hadde sine spøkelsesperioder, tok jeg han med bort til det som var så skummelt, for å vise han at dette er ikke skummelt.

Skrevet

Helt normalt Ingvild :)

Enya var sånn ding-ding-ding valp, hoppa opp og ned stort sett hele dagen. Holdt på å bli sprø, og enda var det ikke min første valp/unghund. Nå ble overgangen veeeeldig kjapp (ca ei uke) og hun forandra seg brått da hun fikk første løpetid. Himmel på jord!

Nå er hun inne i en ny pussig alder og syns høye lyder/biler kan være litt småskummelt. Dani er også inne i akkurat samme greia nå, og blir 1 år om en mnd.

Skrevet

Så deilig å høre at dette er normalt! :P Nå har han ligget rolig ved siden av meg i sofaen, men tidligere i dag var han på halv pris av rød pris altså *ler*

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Skrevet

Høres ut som en helt normal valp. De er aktive og de finner på mye rart(les: ugagn), uten at det nødvendigvis betyr at de er verken over- eller understimulert. De trenger gjerne "bare" litt grensesetting og en god porsjon tålmodighet hos eier.

Ikke det mest hjelpsomme innlegget dette her, men...

Signerer denne :)

Stikkord: konsekvent, konsekvent, konsekvent!

Skrevet

I feel ya Ingvild!

Arthur er også inne i biteperiode nummer 2, han har tygget i stykker setebeltefestene i baksetet, skittentøyskurven og diverse puter :hmm: Absolutt ALT er skummelt, bare det å tisse kan være en utfordring for tiden.. Inne varierer han mellom å være en Flat på speed og en Mastiff på benzo :P Han har også sluttet å være husren, og de siste dagene har vi hatt uhell HVER dag - feks tisse i hundesengen sin...

Valp :wub: Vi må bare holde ut en goood stund til, være konsekvente og ubertålmodige, så blir det duganes "folk" av de til slutt :D

Skrevet

Begynner nesten å lure på om det egentlig er valp jeg har :o Det verste min har gjort var å tygge i stykker godbitboksen. Helt rolig inne(hjemme i alle fall), ingen ting er skummelt, alle får gjøre som de vil med ham, ingen valpefakter i det heletatt..

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...