Gå til innhold
Hundesonen.no

How to win Westminister Dog Show


Recommended Posts

Skrevet

Sport? :blink::blink: Jeg greier overhodet ikke definere dette som en sport..

Nå var vel ikke akkurat semantikk poenget her. :P Er det lettere for deg å forholde deg til artikkelen om utstilling omtales som en aktivitet i stedet?
Skrevet

Jeg kan gjerne skrive aktivitet hvis du ønsker det? :)

Men i det store utland så er utstilling regnet som hundesport.

(og innen de fleste sporter så fins det sponsoravtaler o.l. som det skrives om her)

Skrevet

Off topic, jeg vet. Men,tja, utstilling, det er jo en sport. For bikkja må/bør være i god fysisk form, pelsen skal være fin osv. Det krever ganske mye fritid, for å få en flott utstillingshund. At den skal være eksteriørt korrekt, er en ting, men god form, det får man ikke av å ligge i sofaen eller av å stå i hundegård.

  • Like 1
Skrevet

Off topic, jeg vet. Men,tja, utstilling, det er jo en sport. For bikkja må/bør være i god fysisk form, pelsen skal være fin osv. Det krever ganske mye fritid, for å få en flott utstillingshund. At den skal være eksteriørt korrekt, er en ting, men god form, det får man ikke av å ligge i sofaen eller av å stå i hundegård.

Nåja-der ef ganske mange usunne dvaske hunder som premieres i ringen..... :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...