Gå til innhold
Hundesonen.no

How to win Westminister Dog Show


Recommended Posts

Skrevet

Sport? :blink::blink: Jeg greier overhodet ikke definere dette som en sport..

Nå var vel ikke akkurat semantikk poenget her. :P Er det lettere for deg å forholde deg til artikkelen om utstilling omtales som en aktivitet i stedet?
Skrevet

Jeg kan gjerne skrive aktivitet hvis du ønsker det? :)

Men i det store utland så er utstilling regnet som hundesport.

(og innen de fleste sporter så fins det sponsoravtaler o.l. som det skrives om her)

Skrevet

Off topic, jeg vet. Men,tja, utstilling, det er jo en sport. For bikkja må/bør være i god fysisk form, pelsen skal være fin osv. Det krever ganske mye fritid, for å få en flott utstillingshund. At den skal være eksteriørt korrekt, er en ting, men god form, det får man ikke av å ligge i sofaen eller av å stå i hundegård.

  • Like 1
Skrevet

Off topic, jeg vet. Men,tja, utstilling, det er jo en sport. For bikkja må/bør være i god fysisk form, pelsen skal være fin osv. Det krever ganske mye fritid, for å få en flott utstillingshund. At den skal være eksteriørt korrekt, er en ting, men god form, det får man ikke av å ligge i sofaen eller av å stå i hundegård.

Nåja-der ef ganske mange usunne dvaske hunder som premieres i ringen..... :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...