Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Passer for oss også! Så håper jeg nabon vet hvor djupvika er, for det vet ikke jeg;)

Google maps kan hjelpe deg til ca rett plass da, også er det vell skiltet fra ringve vgs/blåkiosken og der borti :)

  • Like 1
Skrevet

Er det langt å gå fra hundeparken? Corginaboen blir også med:)

Ikke så voldsomt. om du går veien inn mot østmarka og følger den forbi østmarka så kan du gå ned der 2-3 min og gå sikkert :)

Edit: Kan sikkert møte dere der om dere er usikker på veien, skal nå uansett parkere en plass :)

Skrevet

Hehe, spørs hvor tidlig jeg kommer meg opp og ready to go. Men på 30 min burde dere klare og finne frem ja :) Kommer jeg tidlig så ser jeg dere vell på veien, viss ikke så møtes vi nede i djupvika :)

Skrevet

Takk for fin tur i dag! Kaizer er kjempe sliten og snorker høylytt i sofan;) vi blir gjerne med neste romjul også :) (eventuelt før;))

Sjøl takk! Hvordan går det med kneet?

Skrevet

Hahaha, huff, går så som så:P blir MR og forhåpentligvis bare videre opptrening! Ødela det for snart to mnd siden, og det har vært meget ustabilet og svakt siden. Så skulle bare et lite overtråkk til før det sviktet igjen:p men heldigvis er det å gå tur en del av opptreningsprogrammet, så null stress;)

Følte meg latterlig smart der jeg lå må jeg si;p

Skrevet

Godt å høre! Det smellet fra kneet hørtes skikkelig ille ut, så jeg så for meg at du ble stillesittende noen uker jeg nå. Bra det ikke var så ille i det minste :)

Skrevet

Det hørtes forhåpentligvis værre ut enn det var! Fikk ikke MR etter forrige vridning, pga jeg hadde for god bevegelse og for lite smerter:p så for å se det positive i dagens vridning; jeg får endelig MR! Så kanskje jeg får et 100% fungerende kne igjen:)

Skrevet

Takk for tur ja, blir gjerne med igjen vi også, og trenger ikke vente til neste jul heller :)

Håper kneet blir helt bra raskt, hørtes ikke godt ut, nei og du trenger ikke føle deg dum, slikt skjer og det er ingen ting man kan gjøre med det, uheldigvis :/

@Aslan og andre, ble det slik at noen skulle ut i helgen? :)

Skrevet

De er da umulig å ikke føle seg dum når man ligger langflat på bakken;D (hilsen hun som er ekspert på å plutselig ligge på bakken(og hennes firbeine hjelper)) ;)

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Jeg skulle gjerne vært med, men vi er i en periode med dårlig form igjen gitt. Neste gang! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...