Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

artikkel

Fredag ettermiddag var Tom Roger Johnsen ute og luftet sine to hunder i Hjellen i Skien. Plutselig gikk en stor rottweiler til angrep. Verst gikk det ut over den 9 år gamle Jack Russel-terrieren Adeleide.

"Han som eide den andre hunden fortalte oss at den hadde for vane å klikke når den så små bikkjer og katter."

Skrevet

Voldsomt mye filleristing for tiden..eller er det bare tabloidpressen som elsker å skrive om bikkjeangrep/slagsmål ?

De skriver jo om virkelige personer og virkelige hendelser med hunder. Så hva er det som plager deg? At det tas opp? Fakta skal jo frem.

At det faktisk finnes så mange drittbikkjer som skulle vært avlivet forlengst rundt omkring er vel ikke noe nytt som skjer bare "nå for tiden".

At det var en rottweiler overrasker meg ikke... og nå får jeg vel en kule sendt etter meg for at jeg sa det også.

  • Like 3
Skrevet

Enkelte mennesker burde ikke ha hund, og det er tydelig at eieren av denne rottisen har jo ikke vært flink med miljøtrening eller noen ting! Sånt er så unødvendig. Er hunden så ille, så kan man ha den i bånd ja..

Skrevet

Jeg vet hvem den stakkars filleristede hunden er :( ufint.

Og jeg kjente eiern en gng i min grønne ungdom.

Altid tragisk når eiere av hunder som reagerer på denne måten ikke tar konsekvensen av hvordan hunden er.

Guest Gråtass
Skrevet

Enkelte mennesker burde ikke ha hund, og det er tydelig at eieren av denne rottisen har jo ikke vært flink med miljøtrening eller noen ting! Sånt er så unødvendig. Er hunden så ille, så kan man ha den i bånd ja..

Det vet vi ingenting om, så slike spekulasjoner bør man unngå. Det er ikke nødvendigvis slik at eier har gjort noe feil i oppdragelsen av hunden, selv om den oppfører seg uønsket. Om hunden spiser andre hunder "kan man ha den i bånd", da er man forpliktet av lovverket til at man SKAL ha den i bånd/ under kontroll til enhver tid.

Skrevet

Vi var ikke kommet lengre enn 50 meter hjemmefra da det kom det jeg mener var en Rottweiler i fullt firsprang og angrep Adelheid.

Kan ikke være så veldig vanskelig å være sikker på om det var en Rottweiler eller ikke? Om det kommer fremmede hunder løpende bort til mine så har jeg til vane å løfte opp hundene for å unngå slike tragiske episoder.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Kan ikke være så veldig vanskelig å være sikker på om det var en Rottweiler eller ikke?

Neida, det finnes bare flere hundre raser i Norge. Og alle blandinger mellom disse. Jeg kan ikke halvparten av alle rasene jeg møter på gata. Men er jo mulig det er noe alle andre gjør?

Skrevet

Jeg kjenner til 99.9% raser jeg møter, og det tror jeg mange andre her på forumet gjør og. Men folk flest er ikke like geek, "fin puddel" var det noen som sa om min dalmatiner engang.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...