Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

artikkel

Fredag ettermiddag var Tom Roger Johnsen ute og luftet sine to hunder i Hjellen i Skien. Plutselig gikk en stor rottweiler til angrep. Verst gikk det ut over den 9 år gamle Jack Russel-terrieren Adeleide.

"Han som eide den andre hunden fortalte oss at den hadde for vane å klikke når den så små bikkjer og katter."

Skrevet

Voldsomt mye filleristing for tiden..eller er det bare tabloidpressen som elsker å skrive om bikkjeangrep/slagsmål ?

De skriver jo om virkelige personer og virkelige hendelser med hunder. Så hva er det som plager deg? At det tas opp? Fakta skal jo frem.

At det faktisk finnes så mange drittbikkjer som skulle vært avlivet forlengst rundt omkring er vel ikke noe nytt som skjer bare "nå for tiden".

At det var en rottweiler overrasker meg ikke... og nå får jeg vel en kule sendt etter meg for at jeg sa det også.

  • Like 3
Skrevet

Enkelte mennesker burde ikke ha hund, og det er tydelig at eieren av denne rottisen har jo ikke vært flink med miljøtrening eller noen ting! Sånt er så unødvendig. Er hunden så ille, så kan man ha den i bånd ja..

Skrevet

Jeg vet hvem den stakkars filleristede hunden er :( ufint.

Og jeg kjente eiern en gng i min grønne ungdom.

Altid tragisk når eiere av hunder som reagerer på denne måten ikke tar konsekvensen av hvordan hunden er.

Guest Gråtass
Skrevet

Enkelte mennesker burde ikke ha hund, og det er tydelig at eieren av denne rottisen har jo ikke vært flink med miljøtrening eller noen ting! Sånt er så unødvendig. Er hunden så ille, så kan man ha den i bånd ja..

Det vet vi ingenting om, så slike spekulasjoner bør man unngå. Det er ikke nødvendigvis slik at eier har gjort noe feil i oppdragelsen av hunden, selv om den oppfører seg uønsket. Om hunden spiser andre hunder "kan man ha den i bånd", da er man forpliktet av lovverket til at man SKAL ha den i bånd/ under kontroll til enhver tid.

Skrevet

Vi var ikke kommet lengre enn 50 meter hjemmefra da det kom det jeg mener var en Rottweiler i fullt firsprang og angrep Adelheid.

Kan ikke være så veldig vanskelig å være sikker på om det var en Rottweiler eller ikke? Om det kommer fremmede hunder løpende bort til mine så har jeg til vane å løfte opp hundene for å unngå slike tragiske episoder.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Kan ikke være så veldig vanskelig å være sikker på om det var en Rottweiler eller ikke?

Neida, det finnes bare flere hundre raser i Norge. Og alle blandinger mellom disse. Jeg kan ikke halvparten av alle rasene jeg møter på gata. Men er jo mulig det er noe alle andre gjør?

Skrevet

Jeg kjenner til 99.9% raser jeg møter, og det tror jeg mange andre her på forumet gjør og. Men folk flest er ikke like geek, "fin puddel" var det noen som sa om min dalmatiner engang.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...