Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som vet flere steder som selger slalom av denne typen: 9b5d7721129eefaed07e7056b9ecf491-image.j

Trenger ikke å være lik, bare det er føtter på dem, ikke pinner til å stikke i jorda. Gjerne som har butikk, i nærheten av Oslo, eller noen som har rimelig frakt?

Skrevet

Jeg selger helt like disse. De er på tilbud og kun 50kr i frakt. Handler du for over 1000kr er det gratis frakt. De ligger faktisk i bilen min nå så si at du feks. bestiller i dag så sender jeg i morgen tidlig og du burde ha det om 2 dager regner jeg med :)

www.arivo.no ligger under restetorget :)

Skrevet

Jeg selger helt like disse. De er på tilbud og kun 50kr i frakt. Handler du for over 1000kr er det gratis frakt. De ligger faktisk i bilen min nå så si at du feks. bestiller i dag så sender jeg i morgen tidlig og du burde ha det om 2 dager regner jeg med :)

www.arivo.no ligger under restetorget :)

Akkurat nå er du min beste venn! :) Billigere enn noe annet sted også (opprinnelig pris). Du har fått en ny kunde!

Skrevet

Akkurat nå er du min beste venn! :) Billigere enn noe annet sted også (opprinnelig pris). Du har fått en ny kunde!

Ja altså opprinnelig pris er den jeg hadde solgt det ut som hadde det ikke vært for at leveandøren nå gir meg rabatter på toppen av innkjøpspris :) Så at andre kan ha samme pris som tilbudsprisen er forståelig men den opprinnelige prisen jeg synes er ok. Skal ikke tjene mye på å selge lite men et lite mål å tjene litt på å selge masse :)

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Bare lite obs: Slalomen har 50 cm avstand mellom pinnene, ikke 60 cm som standard :) Har samme type selv, men tenkte ikke over det før noen fortalte meg det.

Skrevet

Bare lite obs: Slalomen har 50 cm avstand mellom pinnene, ikke 60 cm som standard :) Har samme type selv, men tenkte ikke over det før noen fortalte meg det.

Er klar over det. Pinnene er også 20 cm lavere enn standard. Vurderte å kjøpe meg en godkjent slalom, siden jeg sikter på å bli rallydommer neste år, men de koster en del mer enn budsjettet tillater akkurat nå. :P

Skrevet

De er SENDT! :) Ligger bare litt på etterskudd med å oppdatere ordrene som er sendt i dag siden vi har vært uten internett i omtrent hele dag :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...