Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken forsikring er best?


Recommended Posts

Skrevet

Jernbaneverkets forsikringsselskap  :wub:  500kr i egenandel, halvparten av prisen som hos agira. Mye raskere oppgjør og ingen bevegelig  andel...  :D

Jernbanepersonalets bank- og forsikring er kun forbeholdt ansatte, barn og barnebarn av ansatte i NSB ;)

Mamma er veldig fornøyd med jernbanen. Jeg skal ha forsikringer der etterhvert, men snakket med dem om forsikring av hund. De kunne ikke matche spesialforsikringen jeg har på Leja. De har gode priser jevnt over, men er litt tungvint at de ikke har direkteoppgjør. Jeg er forøvrig fornøyd med Agria - med ett unntak. De skrur opp prisene voldsomt fra år til år. Forsikringen min på Mini gikk opp fra 1500 til 1850 i år. Det er mye på ett år synes nå jeg.

Skrevet

Jeg har Agria på mine 4, og er veldig fornøyd.

Siden jeg har brukt Gjensidige på hest i mange år, og vært fornøyd med de, så sjekket jeg pris der også.

Men de ble mye dyrere enn Agria på samme dekning, så da ble det Agria.

Har tidligere hatt IF, men beløpet for veterinærdekning der var / er så lav at det ikke skal mye til før man har kommet over dette beløpet og må dekke resten selv...

Skrevet

I alle fall 4 av sakene i listen lenger opp på siden hvor utfallet var i finansforetakets favør er soleklare ting man ikke får dekket for, det er saker jeg ikke engang hadde tenkt på å be om erstatning for... Så statistikken blir jo ikke helt riktig heller.

Guest Michellus
Skrevet

Har Gjensidige, og ikke opplevd noe krøll med de enda :) Ikke at vi har behøvd det heller når jeg tenker meg om :P

Skrevet

Vi har Agria, noe vi fikk god bruk for denne uka. Direkteoppgjør gikk raskt og "uten" innblanding fra meg. Egenandelen måtte selvfølgelig betales. Har snakket med bekjente i andre forsikringsselskaper, og de har anbefalt Agria. Så der blir vi!

  • Like 1
Skrevet

Tror jeg har funnet ut at jeg går for Agria. Men hva anbefaler dere å velge av de egenandelene? :)

Det er ett veldig smart valg!

Agria og Gjensidige er veldig stabile forsikringsselskap! Tryg er også på vei frem synes jeg, Men ikke undersøkt mye hos dem.

Når det gjelder egenandel påvirker dette prisen veldig, Jeg ville nok anbealt deg 1800+15%. 1400+15% kan fort bli veldig dyrt. Men å ha bevegelig egenandel lavest mulig er det viktigste, For det er her kostnadene oftest kommer fra... Egenandelsperioden er vell på 125.dager hos agria, Så om hunden må benytte seg av forsikringen flere ganger i perioden så betaler du kun 1400/1800 første gangen.

At agria dukker opp ofte i forbindelse med klager på dyreforsikringer er ikke så unormalt da de dominerer dette forsikringsmarkedet. Det er også viktig å huske på at det er opp til saksbehandler å se at kriteriene og vilkårene for utbetaling er møtt. Som andre steder så finnes det dårlige saksbehandlere, Det er en inviduell sak og er ikke representativt for noen av disse store selskapene.

Så må man huske på at det finnes dyreklinikker som er veldig dårlige til å beskrive skaden/behandlingen. Om informasjonen de mottar ikke er tilstrekkelig vil flere gi avslag på dekking, Dette har selv hendt med meg, Men Agria ordnet opp.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...