Gå til innhold
Hundesonen.no

Vår første EFIT, 1. desember


Recommended Posts

Skrevet

Hurra, jeg husker EFIT! Get ready for en spennende dag i vårt liv!

12:00-13:00

Vi prøver å våkne, trykker på telefonen og forbanner dyna for å være så varm og god.

KBPBD0l.jpg

13:00-14:00

Jeg spiser sjokoladekake til frokost og leser fødselshistorien til Fotballfrue.

I3wTNmx.jpg

14:00-15:00

Valpen vil ha kos, jeg husker på EFIT og lagrer en snap jeg sender til MegaMarie.

oYgOYiE.jpg

15:00-16:00

Vi drar ut i sånn passe godt vær. Her er vi ved leiligheten vi bodde i før, og Meesha har funnet haugen sin igjen. Hvorfor løpe fritt når man kan sitte i ro.

HhEEfQe.jpg

16:00-17:00

Vi pakker ned ting i gamleleiligheten...

FlarJ5V.jpg

17:00-18:00

...og får det meste til nye leiligheten. Ryddemanien min lider så inderlig.

Qq20JIB.jpg

18:00-19:00

Middag!

Jyko5KS.jpg

19:00-20:00

Jeg er trøtt og sitter på Sonen.

Zczpu41.jpg

20:00-21:00

Jeg sovnet på sofaen litt, og når jeg våkner er det mer Sonen mens jeg nyter utsikten.

2GdmTSB.jpg

21:00-22:00

Valpen har tatt senga si i bruk!! Han sov, men våknet selvfølgelig da jeg tok bilde. Det kan jo ikke skje noe uten at han skal ha det med seg.

gLDGNM9.jpg

22:00-23:00

Vi henger opp julestjerna i kjøkkenvinduet.

g3u02zb.jpg

23:00-00:00

Så ser vi på Family Guy og spiser pepperkakedeig til vi legger oss.

iCvgp7K.jpg

Skrevet

Spiste du bare pepperkakedeig? :lol: Blir du ikke dårlig av det? :P

Deilig avslappende dag!

Bare pepperkakedeig :D Jeg spiser veldig lite da, deig som tilsvarer kanskje én stor spiseskje så da blir jeg ikke dårlig :P

Ingvild, via Tapatalk for iPhone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...