Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte at dagen idag var fin til å trene inn bakbeinskontroll på Dex. Utstyrte meg med klikker, deilige kyllingbiter og ei passende stor bok. Har hatt endel økter i løpet av dagen, men det ser ikke ut som han er klar over at han har bakbein i det hele tatt. Klikker hver gang han har et bakbein på boka, men det går liksom ikke inn at det er det jeg vil. Har tidligere trent inn potetarget og snutetarget, og det gikk jo som en lek. Er det andre som har erfaring med at det er noget vanskeligere med bakbeinstarget? Stakkar vofsen blir jo helt frustrert.

Skrevet

Prøv å lære hunden å rygge først? Jeg har litt et lignende prosjekt for tiden. Odin kan å rygge fra før, men ikke til noe spesielt. Nå jobber jeg med at han skal rygge inn på en kloss, boks osv.

En annen ting kan være å prøve kassemetoden, altså å lære hunden din utgangsstilling ved å stå på en kloss med forbena og rotere med bakbena. Det finnes en del forklaringer på dette på nett om du ikke kjenner fremgangsmåten.Det, og rygging, er enklere metoder for bakbartskontroll å starte med, tror jeg.

Skrevet

Jeg begynte med dette fordi jeg ikke får til rygging:) Kassemetoden var vi innom for ei stund siden, men siden han har en veldig bra utgangsstilling ville jeg ikke rote det til. Kanskje lyset går opp for ham hvis jeg prøver igjen om en stund.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...