Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skulle egentlig høre om det finnes noe sted å se resultatene fra herning, men så var det ikke laget noen resultattråd heller, så da gjør jeg det, samtidig som jeg spør om resultatene legges ut noe sted?

(Er datoene riktig forresten, det er bare to dager?)

Også har det vel vært noen soniser nede og, eller? Hvordan har det gått? :)

Vet det gikk bra med en ninja-sonis iallefall (han er her ikke så ofte), Toivo sin egenoppdrettede f.lapphund KBHV-13 EuJV-13 Ukkonen av Vintervidda ble BIR i går :)

Skrevet

Skulle egentlig høre om det finnes noe sted å se resultatene fra herning, men så var det ikke laget noen resultattråd heller, så da gjør jeg det, samtidig som jeg spør om resultatene legges ut noe sted?

(Er datoene riktig forresten, det er bare to dager?)

Også har det vel vært noen soniser nede og, eller? Hvordan har det gått? :)

Vet det gikk bra med en ninja-sonis iallefall (han er her ikke så ofte), Toivo sin egenoppdrettede f.lapphund KBHV-13 EuJV-13 Ukkonen av Vintervidda ble BIR i går :)

Og i dag ble det BIR/dansk vinner på Ukko og BIM/dansk vinner på Miska som også er fra Vintervidda :D Tuuli, Ukko-søster ble dansk juniorvinner.

Skrevet

Gratulerer Anilex og gratis Aslan...

Her soler vi oss i glansen av at Eple (Apple Blossom av Nixenspitze) sin lekre pappa

fikk Cert og Cacib og ble Dansk vinner og Dansk Champion I Herringe i dag

Han ble også BIR

Som betyr at han er nå heter han: Dansk vinner 2013 Norsk og Dansk Utstillings champion Dilina Royal Arturo Toscanini

Artur eies og ble handlet av Eples oppdretter Monica, Kennel Nixenspitze

Han er 2,6 år og har nå 4 cacib fra 3 land

Jeg er litt ekstatisk fordi jeg alltid har syntes at han er den kuuuleste Kleinsputzen jeg vet om

Skrevet

Vi var der med de to yngste tispene, begge går i junior. På Lørdagen så fikk Cana excellent og 2jkk mens Makea vant klassen med CK og ble 2BTK med R-Cert :) Dommeren da var Shaun Watson.

På søndagen så var det Makea som fikk excellent og 2jkk, mens Cana vant klassen med CK og ble 3BTK med R-Cert, så da ble hun Dansk JuniorVinner 2013 :D Hun er bare 9mnd og 3 dager gammel :)
Dommer den dagen var Bo Skalin.

Kritikkene på søndag var fine. Makea sin: Vackert hovud. korr. öron. lite lågstält. bra överlinje & svans. Välvinklad fram og bak. bra päls. rör sig bra, lite lös i fronten. korr. päls.

Cana sin: Härlig tik. mycket trevligt temp. vackert hovud. bra uttryck. fina proportioner. bra svans. passande benstamme. rör sig bra.

red: Og gratulerer til dere andre også :)

Skrevet

Vi hadde en SUPER helg med masse moro og titler med hjem.

Jeg hadde med fire hunder - veterantispen Milla som ble Dansk Veteranvinner og 2 beste tispe på søndag. Junioren Messi som fikk cert og res. CACIB på lørdagen, og ble Juniorvinner 2013 og fikk res.cert på søndag.

Bostonen Moxy som ble BIR og Dansk Vinnner og hennes lille baby Harley som ble BIR baby på søndag!

Jeg stilte også en venninnes hannhund til certvinner og Juniorvinner!

Så etter nærmere to hundre mil på landeveien og laaange dager på utstillingene er man ganske sliten i dag, ja.. GODT man har fri noen dager nå, da.

Gratulerer til alle andre som også hadde en flott helg der nede!

Susanne

  • Like 5
Skrevet

Min Jesper fikk "bare" very good på lørdag og excellent på søndag.

Men reisefølget mitt fikk BIR og ny dansk champion på lørdag. På søndag fikk de BIR og dansk vinner på den ene tispa si, og dansk veteranvinner og ny dansk champion på en av hannhundene sine.

De andre dansk-vinner-titlene gikk også til Norge (til noen som kanskje har lyst til å fortelle det selv, så jeg skal ikke si noe mer om det :P) bortsett fra veterantispa som var svensk. Danskene var litt... snurte... :P

  • Like 2
Skrevet

2x DKJV - med kullsøsken
2x R.CERT - Med samme kullsøsken - to dager
1x DKCH
1x DKV'13

Veteranen til reisefølge til Anne fikk DKCH og DKVV'13 på hannen sin - som er fra oss :)

Happy Happy - og sliten.... veldig sliten :P

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...