Gå til innhold
Hundesonen.no

Cavalierflat's 1. November


Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde fri denne EFIT'en også og når jeg har fri går jeg mye tur. Så da blir det mye turbilder :)

post-11893-0-60857500-1383387243_thumb.j

Vi stod opp i halv 11 tiden og Oskar hadde "jeg må veldig ut å tisse" blikket sitt. Mocca ville ikke være med på bilde.

post-11893-0-19806900-1383387358_thumb.j

Spiste frokost og leste i nyeste Canis samtidig!

post-11893-0-08019800-1383387404_thumb.j

Så var det tid for tur igjen. Jeg og Mocca tok med oss mamma ut på tur i skogen. Veldig koselig og Mocca var full av energi :)

post-11893-0-14392200-1383387478_thumb.j

Fortsatt på tur og Mocca løper og koser seg!

post-11893-0-20879700-1383387513_thumb.j

Fremme på Åmot Seter som ikke er noen seter, bare ett bilde av en seter :P

post-11893-0-24774200-1383387579_thumb.j

Vi var hjemme igjen og Oskar fikk seg en tur. Han kler høsten så godt, så da måtte han være litt fotomodell :)

post-11893-0-15096500-1383387660_thumb.j

Senere sjekket jeg DogWeb og fikk en veldig fin nyhet! Nå er det bare å vente på AD resultatene!

post-11893-0-85506800-1383387724_thumb.j

Så lagde jeg godbiter i en hel time og slang dem i fryseren..

post-11893-0-70283500-1383387772_thumb.j

Før jeg fant frem klikkeren og trente litt inne på stua :)

Resten av kvelden jobbet jeg med å finne ut hvor på Mocca en fryktelig ekkel lukt satt. Fant den tilslutt og hun hadde nok rullet seg i noe ekkelt ute i skogen, så da ble det en minidusj. Nå lukter hun blomster igjen :)

  • Like 7
Skrevet

Grattis med A-hofter, ekstra stas siden mamma Felicia var en av mine tidligere handlingshunder, vi har hatt en del turer i ringen sammen :)

Åå, så gøy!

Du har ikke noen morsomme Felicia historier eller bilder du kan dele? :)

Skrevet

Åå, så gøy!

Du har ikke noen morsomme Felicia historier eller bilder du kan dele? :)

Har sikkert en del på den eksterne om jeg leter litt ;) Dessverre for Felicia så gikk jeg jo mer og mer over til å vise Ibux. Men når jeg tenker etter er jo Felicia etter Lotto, en annen tidligere handlingshund, så kan rote frem noen bilder av han også hvis du vil :)

Skrevet

Har sikkert en del på den eksterne om jeg leter litt ;) Dessverre for Felicia så gikk jeg jo mer og mer over til å vise Ibux. Men når jeg tenker etter er jo Felicia etter Lotto, en annen tidligere handlingshund, så kan rote frem noen bilder av han også hvis du vil :)

Ja, om du vil det er du veldig grei! :D

  • 4 weeks later...
Skrevet

Ja, om du vil det er du veldig grei! :D

Litt vanskelig å finne noe på den gamle harddisken gitt, men her er to av Lotto, i alle fall :) En herlig hund, med stor personlighet, vennlig mot alt og alle :)

BIS_veteran.JPG

Lotto BIS veteran Ringerike 2006

BIS-Uddevalla.JPG

BIS veteran på SRRK Västra (tipper 2007)

  • Like 1
Skrevet

Litt vanskelig å finne noe på den gamle harddisken gitt, men her er to av Lotto, i alle fall :) En herlig hund, med stor personlighet, vennlig mot alt og alle :)

BIS_veteran.JPG

Lotto BIS veteran Ringerike 2006

BIS-Uddevalla.JPG

BIS veteran på SRRK Västra (tipper 2007)

Takk for bilder!

Han så veldig fin ut :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...