Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

hva kan man forvente av en 8-9 uker gammel valp når det gjelder og gå tur? vår valp vil absolutt ikke gå tur. vi går ca 50 meter, så sitter han seg ned å bare ser på meg. jeg prøver og lokke han og gire han opp, men det virker heller ikke. Når vi snur og går hjem, DA er han ivrig da :P springer hjem gjør han :P

Skrevet

Om valpen er 8-9 uker, har du vel akkurat fått den? Da ville jeg heller konsentrert meg om å bli kjent med hverandre og gjøre valpen trygg, enn å gå tur :)

Skrevet

Man skal jo ikke gå tur som man gjør med en voksen hund, for treningens del, men de har godt av og lufte seg litt og se på verden. Hadde valpen min satt seg ned så hadde jeg lagt svakt press i båndet og ventet til den gir etter for presset og gått videre med slakk line. Ville ikke gitt den viljen sin med og snu med en gang den setter seg ned, og hvertfall ikke etter 50 m, for da er den ikke sliten eller noe. Men om han ikke er så begeistret for og være ute så start med en liten runde i nabolaget (kanskje 3-500 m) og gå heller den flere ganger pr dag og bruk den tiden dere trenger på og komme dere gjennom.

Du kan også prøve og slippe båndet og gå videre og se om han kommer etter, eller bruk lang line om du ikke vil slippe den løs.

Skrevet

hva kan man forvente av en 8-9 uker gammel valp når det gjelder og gå tur? vår valp vil absolutt ikke gå tur. vi går ca 50 meter, så sitter han seg ned å bare ser på meg. jeg prøver og lokke han og gire han opp, men det virker heller ikke. Når vi snur og går hjem, DA er han ivrig da :P springer hjem gjør han :P

Min gikk ikke lengre enn 5-10m utenfor innkjørslen inntil han var 11 uker. Vi gikk ikke tur for å gå tur, men på den tiden bodde vi uten hage, så vi var pent nødt til å gå lengre. Gå samme ruta hver gang du går, gjør den trygg utendørs før du går ordentlig tur. Ikke lokk den fram, la den finne ut av det på egenhånd.

Ellers er der utallige tråder om valp og tur her inne, snok litt i dem ;)

Skrevet

tenker ikke å gå tur med han som en voksen hund, men vet jo at de tåler mer enn 50 meter :P ja, lurt med langline! hvorfor tenkte jeg ikke på det? :|

har nok ikke stresset med turgåing, var vel mer det at jeg ble nysgjerrig og lurte litt på det =)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...