Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var så heldig å fotografere en av mine favorittraser for en tid tilbake.
De to alaskan jentene til Heidihj her på forumet! Det var utrolig stas. og for noen flotte hunder da!ble helt forelsket.

tenkte å dele de beste skuddene her på forumet :) utrolig gøy å jobbe med dyr fremfor kamera.

det første og siste bildet editerte jeg med mange fargelag i photoshop. syntes det ga et stemningsfylt uttrykk.

post-12173-0-85035700-1382694706_thumb.j

post-12173-0-32922300-1382694718_thumb.j

post-12173-0-28507000-1382694727_thumb.j

post-12173-0-45205300-1382694732_thumb.j

post-12173-0-40662700-1382694740_thumb.j

post-12173-0-92578200-1382694744_thumb.j

post-12173-0-09426800-1382694755_thumb.j

post-12173-0-98662700-1382694879_thumb.j

  • Like 7
Skrevet

Veldig fine bilder! :D Ser godt at de er redigert riktignok (men ikke overredigert at det forstyrrer uttrykket syns jeg), og på det øverste bildet ville jeg enten hatt med hele kroppen eller croppa til midt på magen, og hatt med hele øret på bilde 3. Ellers er de veldig flotte og levende :)

Selvlært? Fotokurs? Skole? :)

Skrevet

1 og 4 var virkelig utrolig flotte! Hadde jeg forstørret og hatt på veggen om jeg var eier. :)

Skrevet

Veldig fine bilder! :D Ser godt at de er redigert riktignok (men ikke overredigert at det forstyrrer uttrykket syns jeg), og på det øverste bildet ville jeg enten hatt med hele kroppen eller croppa til midt på magen, og hatt med hele øret på bilde 3. Ellers er de veldig flotte og levende :)

Selvlært? Fotokurs? Skole? :)

Hobby. dyrefotografering er riktignok nytt for meg. det er litt utfordrende da du er helt nødt til å jobbe med det du har, får liksom ikke pratet dem eller veiledet dem til å gjøre som du ønsker, - da jeg har tatt mye menneskeportrett før.

men føler man får mye mer igjen for det til sist,(avhengig om du sitter igjen med noe brukbart da hehe)

hjertelig takk! :D

første og siste, og nr 3 er redigert mer i farger og layers, de andre er kun endret kontraster.

jeg er enig med bilde 3, det er riktignok fordi jeg har crop-factor på kamera og ikke var langt nok unna. hater når det bare blir for trangt.

  • Like 1
Skrevet

Hobby. dyrefotografering er riktignok nytt for meg. det er litt utfordrende da du er helt nødt til å jobbe med det du har, får liksom ikke pratet dem eller veiledet dem til å gjøre som du ønsker, - da jeg har tatt mye menneskeportrett før.

men føler man får mye mer igjen for det til sist,(avhengig om du sitter igjen med noe brukbart da hehe)

hjertelig takk! :D

første og siste, og nr 3 er redigert mer i farger og layers, de andre er kun endret kontraster.

jeg er enig med bilde 3, det er riktignok fordi jeg har crop-factor på kamera og ikke var langt nok unna. hater når det bare blir for trangt.

Syns du er veldig flink! :) Gjort en god jobb! Dyrefotografering ER veldig utfordrende. Vi var jo i studio med mennesker hele tiden på skolen, og jeg var jo så vandt med å kunne styre modellene hit og dit og slik og slik. Så da vi skulle ha "utenfor komfortsonen"-oppgave tok jeg med den villeste alaska huskyen vår i studio, det var enormt gøy! Lærer veldig mye av å fotografere dyr, helt klart.

Keep up! Vil veldig gjerne se mer dyreportretter av deg, hva med å lage en egen fototråd for dine bilder av hunder? :D

Skrevet

Har ikke sett denne tråden før nå jeg. Tusen takk for flotte bilder av jentene! :D :D

Fine bilder! Nydelige hunder :wub:

:ahappy:

1 og 4 var virkelig utrolig flotte! Hadde jeg forstørret og hatt på veggen om jeg var eier. :)

Enig! Jeg vurderer sterkt å bestille forstørra slik at jeg kan de ihvertfall nr. 4 på veggen :)

  • Like 1
Skrevet

Oii de var helt nydelige de bildene!! Elsket den redigeringen, fikk virkelig en fin stemning, sånn jeg liker... Jeg må lære meg photoshop skikkelig altså... Og fine hundene. Fikk møtt den ene på Sonenmesterskapet, var nydelig :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...