Gå til innhold
Hundesonen.no

hund som bjeffer alene hjemme.


elinebj93
 Share

Recommended Posts

Hei.

Jeg og samboer har en border collie/collie blanding på straks 7 mnd.

Vi har drevet med alene hjemme trening siden vi fikk han, og var en periode han ikke bjeffet i det hele tatt.

Nå har vi flyttet i et boligfellt og han har sine dager der han bjeffer så han over hører. Vi går turer med han hver dag før vi drar.

noen dager kan han også være stille.

Nå har vi prøvd å fylle kongleke med noe fryst godt inni men dette fungerer heller ikke.

har dere noen tips? Det kam virke som han trasser veldig til tidrt nåt han må være alene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke en hund trasser. Jeg tror en hund som bjeffer når den er alene, er redd. Mange hunder syns det er vanskelig å være alene på et nytt sted. Den vet ikke hva flytte betyr. Den er jo fremdeles en valp og dere forventer kanskje for mye av den. Hvor lenge er den alene om gangen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi jobber forskjellig begge to, så han er ikke noe lenger alene enn maks en og en halv time. Som regel er han med, men av og til må han være alene.

men om han er redd, hvorfor er det mange ganger han er musestille da?

Han måtte også begynne å sove i buret da han gikk på gulvsteppe vårt. Da er han av og stille da også, og noen dager kan han ule og bjeffe som bare det

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prøvd å få han til å bli ekstra glad i en leke / kosebamse? Kan hende det vil hjelpe om du legger den i buret med han, slik at han føler seg mindre alene. Eller så kan du også legge inn et plagg som lukter deg? Mine valper bjeffer MYE når jeg forlater leiligheten, men det har roet seg betraktelig etter vi har forsøkt et par ganger.

Jeg begynte treningen med Amigo sakte, men sikkert. Jeg fikk han inn i buret, godbit, lukket burdøra, godbit. Gang på gang. Etterhvert gikk jeg ut av rommet og da begynte *******. Så fort han roet seg ned, gikk jeg inn i rommet og roste han med godbit, og det har virkelig hjulpet masse!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje det kunne hjelpe med mer hjernetrim før dere drar, ikke bare tur? Kan han reagere på mer bråk fra naboer og utenfor de dagene han bråker? Hjelper det hvis dere setter på radioen, at han ikke blir så forstyrret av lyder utenfra?

Står buret hans på en stor åpen plass eller litt i en krok/lite rom? Hvis det står på stor åpen lys plass der han kan se ut eller kan se bevegelser utenfra, så kan han ha vanskeligere for å slappe av, det kan hende han føler han må passe på huset.

Håper det løser seg for dere! :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har drevet med alene trening en lang periode nå. Har pledd i buret og et plagg som er mitt. Faste godleka hans er i buret. Hjernetrim får han også uten hell.

Buret står i en krok.

jeg har prøvd det meste nå. Tips fra hundeskoler også.

Vi vil virkelig ikke måtte flytte igjen pga bråk.

Kan det hjelpe å få en kompis o hus med han?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk beskjed i dag om at han trolig hadde separasjonsangst. Så jeg skal ha gamle hunden min på besøk en uke å se hvordan det går ")

Er ikke sikkert andre hunder hjelper. Men er verdt et forsøk. Min var like hysterisk, og eneste som var ok var å være i bilen eller med meg.
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Buret kan faktisk stå på feil plass. Her kan jeg ikke ha hunder i stua hverken løse eller i bur når de er hjemme alene. Det fordi katta til naboen syntes det er noe av det beste den vet å legge seg i vinduskarmen på utsiden og hunden blir stressa selv om dem ikke har seperasjonsangst

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...