Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Telefonen min hang seg opp tidligere idag, og nå virker den ikke som før. Tenkte det ville hjelpe å skru den av, men det går ikke an å slå den av!

Skjermlåsen har også forsvunnet. Om jeg trykker på tastelåsknappen har vanligvis skjermlåsen kommet på, slik at jeg må stryke over skjermen for å låse opp. Men nå trenger jeg ikke stryke over skjermen for å låse opp. Litt problematisk å ha den i lomma da! Har sjekket at ikke noen innstillinger er forandret, skjermlåsen skal i følge innstillingene være på.

Noen som har vært borti lignende?

Edit: og den knappen framme på telefonen (den som tar deg tilbake til hjemskjermen) virker ikke som den skal. Jrg trykker på den og ingen respons. Utenom når jeg holder den inne, da kommer jeg inn på oppgavebehandling som vanlig.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fikk løst dette problemet, men nå har jeg et annet problem som har vart ei lita stund.

Av og til når noen ringer til meg så får jeg ikke opp noe anrop, og de kommer bare til mobilsvar med beskjed om at jeg har slått av telefonen. Dette skjer selv om jeg har full dekning, og meldinger kommer inn.. Jeg får ikke opp ubesvart anrop eller noe så aaaaner jo ikke at noen har ringt før de sier det. I tillegg hender det når jeg snakker i telefonen at den begynner å skurre. Den i andre enden av telefonen hører hva jeg sier, men jeg hører bare skurring...

Noen som har peiling på hva som er galt?

Skrevet

Dette har skjedd meg med med samtlige av mine telefoner, også før jeg fikk samsung. Jeg tror det har med abonomentet og gjøre, og ikke telefonen? Men er ikke sikker.

Jeg har også problemer med at min samsung galaxy låser seg. Jeg har hatt 2 av samme type før denne, og 1 av den eldre galaxy typen, og var aldri noe problemer. Hele familien har samme mobil, uten at den låser seg. Så jeg tror det er noe feil med min. Har vært sånn siden jeg kjøpte den, ny, men jeg var for lat til å gidde å gjøre noe med det... Eneste som funker er enten å vente til den plutselig funker, eller ta ut batteriet og slå den av og på :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...