Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kommer vell helt ann på hvor du bor. Men her tas det i hvert fall ikke av før det har vært skikkelig frost over en periode eller virkningen har gått ut. De sitte på til jeg enten merker at virkningen er borte(finner flått på hundene) og da vurdere jeg om det må på nye eller om det er godt nok for i år. Slutter de å virke nå så får de nok ikke nye men hadde de sluttet å virke for 1mnd siden hadde jeg kjøpt nye til de. Jeg bor i Egersund som er 1 time sør for rogaland og her er flåtten lenge og kommer igjen ganske tidlig

Skrevet

Hadde tatt det av i begynnelsen av september, men gikk på igjen for 2 uker siden da jeg plutselig plukket flere om dagen. Men nå er nattefrosten på trappene her, så går straks av igjen :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Det er jo helt opp til deg.. Har ikke hatt på exspot siden i sommer uten noe særlig flått. jeg hadde tatt det av forlengst. Men nå er det jo meldt mildere igjen. Begrenset hvor lenge halsbåndet har effekt også.

Flåtten er aktiv året rundt den men blir bare mindre aktiv ettersom gradestokken kryper nedover. Så noen garanti har du "aldri" det må såfaall være når det blir bakkefrost og snø.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...