Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Jeg og familien min er på jakt etter vår første hund. Vi har falt pladask får Coton De Tulèar og lurer på om noen av dere men erfaring kan forklare oss litt om denne hunderasen. Vi har søkt mye og sitter inne med ganske mye informasjon allerede men det er noen ting vi fortsatt vil vite. :innocent:

Vi er ein familie på 4. To barn på alder 13 og 18 og to voksne foreldre. Vi har også en kanin så der er veldig viktig at hunden og kaninen kan vere i lag. Vi skal ha hunden som ein familiehund og han kommer til å vere med på både lange og korte turer. Her er spørsmåla :

1. Hvor ofte må du klippe han? (vi ønsker å ha hunden med "kort" pels)
2. Bjeffer den mye? Er dette noe vi kan bli kvitt?
3. Greier den å vere aleine hjemme i 7-9 timer?

5. Er det vanskelig å trene han til å vere aleine hjemme?
6. Hvilket oppdrett finnes det i Norge av denne rasen?

Anna viktig informasjon du kan fortelle så er det supert :ahappy:

Skrevet

Du finner oppdrettarar inne på klubbens heimeside -> www.bolcot.com

Dei har også ei fb-gruppe -> Norsk bolognese, Malteser og Coton de Tulear klubb

Ein Coton skal ikkje klippast, og det er i grunn veldig synd at det berre blir fleire og fleire som klipper dei ned, spesiellt med tanke på dei som bevisst kjøper ein Coton for og klippe dei. Blir ikkje så mykje mindre pelsstell av den grunn, sjølv om mange gjerne trur det.
Då det er meir greit når hunden er gammal, og gjerne har ein kraftig pels i tillegg.

Det er ein varslar, så bjeffing må du rekne med. Men her i hus er det stort sett kun om dei høyrer eit eller anna, eller om det ringer/bankar på døra. Eller om dei ser noko nede på gata.

Dei kan fint vere aleine ein heil arbeidsdag, men det er noko som i likhet med andre rasar, må trenast på.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...