Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ser ofte at det står "valper planlegges våren 20**", men hva ligger egentlig i dette? Flere ganger har jeg forstått det slik at det er da parringen planlegges, noe som vil bety at valpene egentlig kommer til sommeren. Om det står "valper ventes våren 20**" derimot ville jeg tolket det som om fødselen forventes å inntreffe på oppgitt tidspunkt. Enkelte ganger har jeg også sett at det kun står "høst/vår 20**" under planlagte kull..

Et veldig dumt spørsmål egentlig, men hvordan oppfatter dere det?

Skrevet

Jeg oppfatter det som om at man planlegger kull på våren, uansett om det står valper ventes eller valper/kull planlegges våren 20**. Men så må man jo selvfølgelig ta høyde for at løpetid kan variere, tispa kan gå tom, planer kan endre og at "våren" ikke er spesielt konkret.

  • Like 1
Skrevet

Takker for svar! Ser poengene deres, er jo så klart mange faktorer som spiller inn og som gjør det litt vanskelig å slå fast på forhånd..

Skrevet

Takker for svar! Ser poengene deres, er jo så klart mange faktorer som spiller inn og som gjør det litt vanskelig å slå fast på forhånd..

Ja, og om valpene blir født i mai, så er de jo ikke leveringsklare før i juli, så da blir det jo sommervalp for kjøper sin del, selv om valpene er født på våren. Det mest konkrete svaret får du nok om du spør oppdretter, da kan h*n jo si når de venter løpetid, og si litt mer nøyaktig når de tror det blir og evnt holde deg oppdatert under veis :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...