Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heihå! :flowers:

Noen som har forslag til hvor man får kjøpt NBF-dekken, gjerne med muligheter for brodering av navn osv? Vet der er et par som broderer treningsvester og slikt, om noen kommer på hva de heter så tar de vell et dekkenoppdrag også.

Har to selskaper fra Sverige som er aktuelt ettersom de både selger dekken og broderer dem, men er egentlig ikke nødvendig for oss med SBF-dekken, ettersom det ikke er i planene å konkurrere i nabolandet. Har dog sendt mail om de kan produsere med norsk merke.


Notis: den gamle tråden er arkivert, så starter på nytt

Skrevet

De broderer garantert NBF på.

Kjøpt mitt siste hos kennel Truxelis. Akkurat bestilt, så ikke fått det enda.

Ellers er det Mach.nu. Så utstyret deres på SM for to år siden, og det så utrolig bra kvalitet på.

Edit:

Du kan jo høre med CM Design også om de syr dekken. Trur de har gjort det før.

Skrevet

Har to selskaper fra Sverige som er aktuelt ettersom de både selger dekken og broderer dem, men er egentlig ikke nødvendig for oss med SBF-dekken, ettersom det ikke er i planene å konkurrere i nabolandet. Har dog sendt mail om de kan produsere med norsk merke.

OT: Men må man ha SBF på dekkenet for å kunne konkurrere i Sverige?

Skrevet
OT: Men må man ha SBF på dekkenet for å kunne konkurrere i Sverige? 
Ja. Derfor mitt har nbf på ene siden og sbk på andre siden. Er jo ikke verre enn det ;-)

Jeg har mitt fra kifani

  • Like 1
Skrevet

Har også hørt at det skal stå SBK på sidene når man konkurrerer i Sverige, men finner ingen regler på nettet nå for å få det bekreftet. I Norge er det ikke krav om at det står NBF på sidene, så Noomi sitt står det bare SBK på, I så fall har man jo bare en unskyldning til å kjøpe to. :P

Gleder meg til å få mitt. Håper det sitter bedre enn Vida sitt. :)

Skrevet

Har Kifani (de første dekkene ble laget til meg der faktisk :P ) de første holder enda men strikken har blitt dårlig (naturlig etter noen år med bruk )

Og kjøpte nytt derifra for noen år siden.

Veldig fornøyd :)

Skrevet

Har fått svar fra loboos.se at de fint kan produsere slike dekken, men prisen er jo det samme her i Norge ettersom både frakt og norsk moms kommer i tillegg. Da blir det dekken fra Kifani! :ahappy:

Tusen takk allesammen! :flowers:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...