Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

:x

Hver sin smak :P

"Men såret ble bare verre og verre, og det kom mer og mer verk ut av det betente såret.

En kveld for fire uker siden la han seg ned for å sove. Det verket, og han tok litt ekstra morfin mot smertene.

- En kompis som bodde hos meg kom inn på soverommet mitt morgenen etter og ropte: «Hunden har spist opp tærne dine!», forteller Thomasson."

http://www.adressa.no/nyheter/utenriks/article8436563.ece

Skrevet

Ble litt :x og litt :| av den artikkelen.
Men det ser da ut til at hele foten ble amputert i ettertid? I så fall er det jo ikke rart han føler seg bedre :icon_confused: Det har i såfall lite med bikkja å gjøre :P

  • Like 1
Skrevet

Ble litt :x og litt :| av den artikkelen.

Men det ser da ut til at hele foten ble amputert i ettertid? I så fall er det jo ikke rart han føler seg bedre :icon_confused: Det har i såfall lite med bikkja å gjøre :P

rar artikkel egentlig..

Skrevet

Fysj! g022.gif

Jeg har faktisk hørt om det før. For mange år siden,så var det en sak om en hund som spiste den ene tåa til eieren sin(Ikke i Norge). Og livet hans ble redda av det.

Skrevet

Men altså. Hvis han var lam, hvordan kunne han da ha vondt i tåa slik at han måtte ta smertestillende?

Fantomsmerter vel :sleep:

Nei,det var litt rart..

Guest lijenta
Skrevet

endel smertestillende har også egenskapen at dem er betennelsesdempende etter hva jeg husker men trodde ikke det var så voldsomt utslag på et at den kunne gi effekt her

Skrevet

Men altså. Hvis han var lam, hvordan kunne han da ha vondt i tåa slik at han måtte ta smertestillende?

tenker som roxie, at viss det var så bettent at det var snakk om amputasjon og hunden følte for og spise det så merket han nok det på resten av kroppen.
Skrevet

Men altså. Hvis han var lam, hvordan kunne han da ha vondt i tåa slik at han måtte ta smertestillende?

Selv om man er lam (mangler bevegelighet) trenger man ikke være følelsesløs. Nedsatt følelse er vanlig, men helt følelsesløs trenger man ikke være. Kommer helt an på hvor og hvordan skade man har.

  • Like 1
Skrevet

En tidligere ansatt på jobben til samboern var lam fra livet og ned og satt i rullestol.. Han fikk visstnok to dvergpinchere samtidig, valper, som spiste opp flere av tærne hans i løpet av natta.. *grøsse* Kan forstå det da, mtp valper som tygger på det meste, gjerne også tær. Om det da ikke er noen au/nei/slutt-reaksjon så fortsetter de vel bare å tygge? :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...