Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Velkommen til Koda sin side :)

Koda er en stor Border Collie som ble født 7.november 2009 hos en oppdretter ved Geirangerfjorden. Han er registret i NKK.

Da koda var liten begynne vi å ane at han kom til å bli større enn de fleste Border Collier. Han hadde ikke frambein, men tømmerstokker. Og allerede når han var 7 måneder så veide han 24 kg (og var slank og fin). På den tiden måtte han igjennom en operasjon fordi han vokste så fort. Han fikk OCD i skulderen. Alt gikk kjempe fint og han kom seg i rekord fart :lol:

Nå er Koda 30 kg og litt større enn Border Collier flest, men han er (i mine øyne) verdens fineste BC :wub:

post-11536-0-45864400-1381653562.jpg Koda er 2 mnd

post-11536-0-97854300-1381653587_thumb.j Første tur på hytta

post-11536-0-07347600-1381653600.jpg

post-11536-0-33159700-1381653650_thumb.j

  • Like 4
Skrevet

Åh, Koda! :wub:

For en aldeles nydelig hund da! Elsker når de er litt store, min BC er bare 10 uker nå, men han vokser i rekord fart. Tørr ikke si noe på voksen vekta enda, det blir spennende! :)

Skrevet

Vi var på en deilig tur i morges. Gikk en fin tur i skogen før vi kom oss ut på åkeren. Hadde selvfølgelig med oss frisbee :D Koda elsker frisbee! Vi trente litt på forskjellige kommandoer som sitt, ligg, høye, venstre, stopp... han er en fryd å trene når frisbee'en er med :ahappy:

Vi møtte på endel hunder når vi gikk i skogen, heldigvis så gikk det bra. Koda sliter veldig med at han utagerer på alle hunder som går i bånd. Han ble angrepet når han var i bånd da han var 1 år og siden har det vært fryktelig å møte andre hunder som går i bånd. Lenge trodde jeg også at han var en liten "sloss kjempe", men det viser seg å være feil. Han går så greit i lag med hunder vi kjenner, både med og uten bånd. Og trekker seg unna ved den minste antydning til konflikter.

Dett problemet har gjort til at ønsket om å begynne med agility har blitt lagt på hylla til neste hund kommer i hus.

Her er ivertfall litt bilder av god gutten :wub:

post-11536-0-73056600-1382009516_thumb.j

post-11536-0-69191500-1382009561_thumb.j

post-11536-0-45205300-1382009700_thumb.j

post-11536-0-90793400-1382009793_thumb.j

  • Like 2
  • 7 months later...
Skrevet

En stund siden det har vært oppdateringer her, men det får nå være.

Koda stor koser seg her vi bor nå. Han er fremdeles kjempe rar og har alt for mange meninger om hvordan ting skal være, men alt i alt har han det bra :ahappy:

Det har kommet lam hos sauene i nabolaget, og de får alltid et obligatorisk stopp når vi går "runden". Det er utrolig gøy å se hvor mye disse lammene vokser, og siden de fire lammene har forskjellige farger alle sammen så er det lett å følge med :)

17.mai var vi på padletur og selvfølgelig var Koden med oss. Litt mye mas og kjefting når vi padlet til, men tilbake så var han så trøtt etter å ha badet, løpt og spist pølser at han satt som en engel hele veien.

Koda har tidligere vært med på en ukes padletur på fjellet, og da storkoste han seg. Så det var gøy at han fikk være med igjen :D

post-11536-0-44269100-1400925625_thumb.j

Det er også veldig gøy å se hvor mye han har forandret seg på de 4 årene som har gått. Syntes han har blitt en flott kar :ahappy:

post-11536-0-65140400-1400925796_thumb.j

  • Like 3
Skrevet

Så søt som valp! Hva var grunnen til at du valgte BC? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Helt ærlig så var det min mor sin samboer som presset på BC, fordi han mente at det var den eneste rasen som dugde. På tidspunktet vi kjøpte Koda så var jeg så innstilt og giret på å få hund at jeg ikke orket å ta fatt på noen diskusjon på akkurat det. I ettertid så skulle jeg ønske at jeg hadde kjøpt en av rasene jeg i utgangspunktet ønsket, og ikke blitt overtalt til en rase som krever så mye som det en BC gjør.

Har vært heldig med Koda, men hadde det vært en annen BC som er mer intens så hadde det nok ikke gått.

Men for all del, jeg er veldig glad i Koda og border collier har kjøpet endel under huden på meg :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...